Хустський район
[Послуги] [Карта] [Зв’язок]    | Ви знаходитеся тут:   Головна    Новини
Цими днями голова райдержадміністрації Назарій Павлій та голова районної ради Юрій Іванчо відвідали Хустський професійний ліцей сфери послуг

Візит відбувся у рамках ознайомлення з роботою навчально-практичного центру сучасних швейних технологій та дизайну з професій „Швачка. Кравець. Закрійник”, який розпочав функціонування з 1 вересня 2017 року.

Головною метою діяльності навчально-практичного центру сучасних швейних технологій та дизайну є підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації робітників швейної галузі за новітніми технологіями із застосуванням сучасних матеріалів, обладнання та інструментів. Крім того, навчальний заклад розвиватиме співпрацю з роботодавцями, розширюватиме межі соціального партнерства та міжнародного співробітництва.

Директор зазначеного закладу Дмитро Пригара розповів про основні завдання і напрямки діяльності навчально-практичного центру, інноваційність придбаного обладнання. Старший майстер Тетяна Мейгес та учні виробничого навчання для гостей продемонстрували, як працює нове швейне обладнання.

Також в рамках події відбулася презентація програми САПР (система автоматизованого проектування і розрахунку - ред.).

 

Відкриття навчально-практичного центру з професії монтажник санітарно-технічних систем і устаткування.

21 листопада 2017 року на базі Хустського професійного ліцею відбулось відкриття навчально-практичного центру з професії монтажник санітарно-технічних систем і устаткування.

В урочистостях з нагоди відкриття навчально-практичного центру взяли участь почесні гості: голова Хустської районної державної адміністрації Назарій Павлій, голова Хустської районної ради Юрій Іванчо, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ганна Сопкова, секретар Хустської міської ради Володимир Ерфан, директор навчального закладу Іван Роман, начальник відділу освіти Хустської районної державної адміністрації Павло Русин, начальник управління освіти, молоді і спорту у справах релігій Хустської міської ради Василь Мочарник, директор Хустського міськрайонного центру зайнятості Володимир Гуц, а також заступники директорів з навчально-виробничої роботи і старші майстри професійно-технічних навчальних закладів області, роботодавці, представники ЗМІ.

З вітальним словом до присутніх звернувся Назарій Іванович, який зазначив, що навчально-практичний центр з підготовки монтажників санітарно-технічних систем та устаткування надасть чудову можливість для майбутніх молодих спеціалістів здобути якісні знання та практичні навички у роботі з сучасними високоякісними матеріалами, опанувати новітні технології, бути конкурентними на ринку праці та відповідати вимогам сучасності.

Також до привітань приєднались голова районної ради Юрій Іванчо та директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ганна Сопкова.

Опісля заступник директора з навчально-виробничої роботи ліцею Михайло Волощук ознайомив присутніх з матеріально-технічною базою навчально-практичного центру, поінформував про призначення, функціональність та використання у навчальному процесі придбаного обладнання.

Крім цього, було продемонстровано фрагмент уроку виробничого навчання, а саме: виконання практичних робіт з використанням сучасних технологій та матеріалів на обладнанні навчально-практичного центру, майстер-класи, презентовано навчальні стенди.

Всі в захваті від побаченого й почутого. Адже такі зразки сантехніки можна побачити хіба що в рекламних проспектах. А тут – все на яву, все працює, і тішить.

Окрему подяку слід висловити депутатському корпусу Закарпатської обласної ради, зокрема, секретарю бюджетної комісії Мирославу Золтановичу Білецькому, який докладає максимум зусиль для реалізації відповідних проектів, зокрема і в частині розвитку професійно-технічної освіті області.

 

Випускники Хусщини знайомилися з світом сучасних професій

         У умовах сучасного життя професійна орієнтація населення, зокрема, шкільної молоді, є одним із пріоритетних напрямків державної політики зайнятості. У зв’язку з цим профорієнтаційна робота розгортається у принципово новому форматі, в якому акценти зміщено від регулювання поточної ситуації на ринку праці до профілактики безробіття, особливо молодіжного. Світ професій дуже рухливий: немала частина старих професій зникає, на заміну їм виникає багато нових. Спостерігається масова перекваліфікація. Кожен учень повинен мати якомога більше інформації про професії, їх особливості, вміти порівняти свої можливості з вимогами до професії.

        Протягом листопада фахівцями Хустського міськрайонного центру зайнятості, разом з центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Хустської РДА, було організовано та проведено профінформаційні групові заходи для випускників загальноосвітніх шкіл міста Хуст та Хустського району, а саме - з учнівською молоддю 9 - 11 класів Березівської, Горінчевської, Хустської ЗОШ № 4 та гімназії-інтернат.

Мета такої роботи – це перш за все інформування школярів про світ професій, формування позитивного ставлення до робітничих професій їх затребуваність на ринку праці, та можливістю здобуття робітничої професії за сприяння служби зайнятості, зокрема у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. В заходах прийняло участь понад 130 осіб.

         Школярі разом з фахівцями служби обговорили питання щодо уникнення типових помилок і розчарувань при виборі майбутнього професійного шляху, виконали вправу «Формула вибору професії», подискутували про місце молоді на ринку праці. Під час спілкування учні отримали інформацію щодо важливості правильного вибору професії, основних правил та формул, які слід дотримуватись.

        «Вибір майбутньої професії – серйозний крок, який випускники роблять на підставі власних природних здібностей та інформації, отриманої з різноманітних джерел. Державна служба зайнятості допомагає учням розширити свої уявлення про світ професій, визначити свої нахили та здібності і зробити свідомий вибір професії.», – наголошували фахівці центру зайнятості.

Також відбулася демонстрація відеороликів профорієнтаційного спрямування, а всі випускники, які виявили бажання визначити  власні професійні схильності, були запрошені до центру зайнятості для проходження ліцензованого тестування.

 

 

Засідання районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення

21 листопада в малому залі Хустської райдержадміністрації відбулося чергове засідання районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Віктора Сабадоша.

На засіданні було розглянуто актуальні питання правової освіти району. Зокрема, погоджено Програму правової освіти населення району на 2018-2022 роки, заслухано звіт про правоосвітню роботу Хустського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, інформацію відділу освіти, молоді та спорту Хустської райдержадміністрації про проведення «Всеукраїнського тижня права» у загальноосвітніх навчальних закладах району.

Крім того, учасники засідання обговорили питання щодо необхідності проведення консолідованих правоосвітніх заходів у школах району з метою зменшення рівня дитячої злочинності у Хустському районі.

За результатами МКМР з правої освіти населення Хустського району винесено протокольне рішення, яким інформацію доповідачів прийнято до уваги, погоджено Програму правової освіти населення району на 2018-2022 роки та направлено для схвалення головою Хустською райдержадміністрації, а членам ради надано доручення надалі проводити активну правоосвітню роботу на території Хустського району.

 

 

Сьогодні, 21 листопада, у фойє адмінбудинку районної ради відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи.

Сьогоднішній захід пов’язаний з буремними подіями, що стали переломним моментом в новітній історії України і поклали початок революції за людську та національну гідність і хвилюючою нотою звучать в наших серцях.

Революція Гідності кардинально змінила напрямок розвитку держави та суспільства, згуртувала свідомих, зрілих громадян – справжніх патріотів Батьківщини, для яких Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром гідності за свій народ.

І сьогодні ми з гордістю говоримо про те, що ми – українці є сильною, суверенною і незалежною нацією, яка продемонструвала світові свою волю до свободи і незалежності, обираючи для себе за найвищу цінність – честь, гідність, свободу свого народу, проявивши свою готовність до активності, єдності, і, заради майбутнього – відданої самопожертви.

Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам’ять героїв, які захищали Незалежну Україну, адже наш народ по праву заслуговує на краще майбутнє, за яке заплатили українці дорогою ціною.

Опісля перед присутніми виступили діти Сокирницької дитячої школи мистецтв з композицією «Свіча».
Також в фойє оформлено книжково-ілюстративну виставку, з якою мали можливість ознайомитись всі охочі. В кінці заходу були запалені свічі пам’яті.

 

Щотижнева нарада за участі голови районної державної адміністрації Назарія Івановича Павлія

Сьогодні під керівництвом голови районної державної адміністрації Назарія Павлія відбулася щотижнева нарада за участю першого заступника голови райдержадміністрації Віктора Сабадоша, голови районної ради Юрія Іванчо, керівника апарату райдержадміністрації Володимира Лендєла , керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації, установ та організацій району.

Згідно порядку денного засідання обговорювали робочі питання.

Доповідаючи, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації вказали на проблемні питання та стан виконання роботи підвідомчих їм підрозділів та відділів.

В ході наради було розглянуто також і ряд інших питань, таких як: фінансове забезпечення району, про роботу щодо призову громадян на строкову військову службу, оформлення субсидії, про проведену роботу щодо заходів по запобіганню поширення африканської чуми, про опалювання в навчальних закладах району, щодо проведення спільних обстежень відділом освіти, службою у справах дітей та центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у навчальних закладах району з метою своєчасного виявлення правопорушників серед неповнолітніх та ряд інших не менш важливих питань.
На цій же нараді було винесено два питання, які стосувалися організації визначних та пам’ятних дат, проведення яких в районі планується цього тижня, а саме:

• відзначення у 2017 році Дня Гідності та Свободи;
• про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів

 

Вчимось у кращих: делегація з Хустщини відвідала сміттєпереробний завод, що знаходиться в с. Гейопопі, Угорщина.

Одна з найбільших проблем Хустського району – вивіз і утилізація сміття. У зв’язку з цим нещодавно офіційна делегація Хустського району на чолі з головою районної державної адміністрації Назарієм Павлієм, головою районної ради Юрієм Іванчо, з головами селищної та шести сільських рад Хустського району та представники місцевих ЗМІ відвідали сміттєпереробний завод, що знаходиться в с. Гейопопі, Угорщина.

Основною метою делегації було ознайомитися зі специфікою сміттєпереробної галузі у сусідній країні, перейняти їхній досвід, щоб вирішити цю проблему на Хустщині.

Даний об’єкт займає 5 гектарів землі і знаходиться на відстані приблизно двох кілометрів від найближчого населеного пункту. Завод забезпечений всіма можливими технічними засобами і забирає тверді побутові відходи від 220 тисяч населення із радіусом завезення сміття в 100 кілометрів (до прикладу, загальна чисельність населення Хустщини близько 130 тисяч осіб). Коли вантажівка з твердими побутовими відходами заїжджає на територію заводу – вона ставиться на спеціальні ваги, де проводиться її облік та реєстрація.

Сміття на заводі проходить сортування, після чого йде на переробку з подальшою його експлуатацією. Все інше потрапляє на спеціальний сміттєвий полігон з декількома рівнями захисту від можливого забруднення грунтових вод та виходу за межі полігону. Це, свого роду, автономний об’єкт, який проходить замкнуту циркуляцію. Крім того, забруднену воду викачують потужні насоси у спеціальний резервуар, з нього проходить урошення полігону, і так по колу. Ризики потрапляння води, або ж безпосередньо сміття за межі полігону – мінімальні та одразу будуть зафіксовані спеціальними датчиками, які знаходяться глибоко під верхнім шаром сміття. Також на підприємстві є механічно-біологічна система, система захоронення, а також вторинна сировина – біогаз, який у подальшому перетворюється на електроенергію. Робота такого заводу дає змогу не тільки жити в чистому середовищі, але і отримувати від цього вигоду.

Після побаченого виникає питання, чи зможемо ми наблизитись до такого результату, коли тверді побутові відходи почнуть працювати на нас, а не навпаки? Звісно, зможемо, тільки громадам треба конструктивно підходити до вирішення цього питання та все ж таки розглянути варіант, дати згоду інвестору прийти та побудувати у відповідності до європейських стандартів завод з переробки твердих побутових відходів, який відповідатиме всім вимогам і від якого виграє в першу чергу та громада, до якої він прийде, адже в таку громаду увіллються мільйони гривень інвестицій, а це – дороги, садочки, амбулаторії, освітлення та ще багато іншого. І тоді це питання вирішиться, а проблема як така зникне взагалі.

До речі, як в Україні, так і в Угорщині, згідно законодавства дозвіл на розміщення такого об’єкту по переробці та захороненні твердих побутових відходів повинні надати громади. Як і ми, громади боялися, що біля їхніх населених пунктів буде знаходитися такий об’єкт. Та, зрештою, люди зрозуміли, що будівництво заводу по переробці твердих побутових відходів просто необхідне та підтримали пропозицію на громадських слуханнях і під час проектування було проведено всі екологічні та санітарні перевірки. Близько двох кілометрів від населеного пункту було побудовано завод на 5 га землі, і ще один – на 10 га землі. З кожної завезеної тонни сміття громада має не менше, ніж 100 грн., крім того, що управління заводу сплачує відповідні податки.

Потрібно не забувати, що сміттєві звалища, ніби гниючі рани, спотворюють неповторні краєвиди нашої місцевості та залишають нащадкам сумну розповідь про те як ми жили, бездумно і нераціонально використовували природні ресурси, не переймаючись тим, що залишиться в спадок. В зв’язку з цим хочеться навести слова еколога Лі Галбота «Ми не успадкували Землю від своїх батьків, ми її позичили у своїх дітей».

Отже, настав час сміливо і впевнено крокувати до майбутнього в чистому екологічному середовищі.

Р.s Дорогі мешканці нашого краю, ні в якому разі ми не нав’язуємо своєї думки вам, ми тільки хочемо налагодити співпрацю з вами у нашій спільній боротьбі за чисте довкілля, повітря, воду, життя врешті-решт. Однозначно сучасний завод по переробці твердих побутових відходів закрив би це питання на довгі роки. Крім того, ми бачимо позитивні приклади роботи такого заводу в Угорщині. Такі підприємства оснащені новітніми технологіями, безпечніші та мінімізовують шкоду довкіллю. Більше того, ніхто нічого не втрачає, а тільки виграє. Тож поки ми не порозуміємось, й надалі прийдеться пити забруднену воду, їсти отруйні продукти і жити поряд із звалищами сміття.

 

 

Шановні працівники радіо, телебачення і зв’язку!

Прийміть найщиріші вітання з Вашим професійним святом!

Сучасне життя не можливе без засобів масової комунікації, які Ви уособлюєте. Саме Ви допомагаєте людям вчасно дізнаватися, чим живе світ. Завдяки Вашій професійній та оперативній роботі в оселі кожного українця щодня відкрите інформаційне вікно у світ.

Працюючи на передових інформаційного простору, Ви першими розповідаєте нам про найважливіше, показуєте найцікавіше. І, хоча нерідко така благородна справа є нелегкою, вмієте зберегти інтерес до роботи, творче натхнення та людяність.

Завдяки Вашим професійним навичкам та майстерності впроваджуються нові технології, розширюється асортимент послуг для населення, відкриваються небачені досі можливості людського спілкування.

Бажаю всім працівникам радіо та зв’язку творчої наснаги, корпоративної солідарності, вдячних споживачів інформаційної продукції та нових професійних досягнень. Міцного здоров’я, радості, добробуту, благополуччя Вам і Вашим родинам !

З повагою - 
голова райдержадміністрації 
Назарій Павлій

 

 

ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС ДИТЯЧОГО МАЛЮНКУ НА ТЕМУ: "МРІЯ ДИТИНИ - ЩАСЛИВА СІМ'Я!"

            Хустський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді до Дня Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» оголошує конкурс дитячого малюнку на тему: "МРІЯ ДИТИНИ – ЩАСЛИВА СІМ'Я!"

           Термін подання малюнків - до 10 грудня 2017 року. Вікові категорії учасників: 3-7 років і 8-12 років. До розгляду прийматимуться малюнки на вказану тему, підписані на лицьовій стороні: ім'я, прізвище та вік учасника. Переможці конкурсу отримають подарунки.

         

  Бажаємо діткам натхнення та ворчих успіхів! 


Адреса Хустського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді: м. Хуст, вул. Карпатської Січі, 21, каб.9; тел.4-61-92

 

Мій улюблений світ –

Без насильства.

Без жорстокості, болю, зла.

Тут народом складена пісня

Містить тільки хороші слова.

Мій улюблений світ –

Без насильства,

Де немає страждання й війни,

Де розквітла калина барвиста

І пісень не почуєш сумних.

Мій улюблений світ – це не казка

А реально щасливе життя.

Бо звільнивши наш світ без насильства

Можна сміло іти в майбуття.

 

Підбиті підсумки 1 етапу маркування спільного з Виноградівщиною туристичного маршруту «Шлях Пинті»

07.11.2017 року, у приміщенні Велятинської сільської ради було проведено виїзну нараду, на якій були підбиті підсумки 1 етапу маркування спільного з Виноградівщиною туристичного маршруту «Шлях Пинті» та узагальнені пропозиції по кількості інформаційних показчиків. Маршрут проходитиме ґрунтовою (лісовою) дорогою по історичним місцям пов’язаним з опришком Григором Пинтею від села Новоселиця (Виноградівський район) до села Велятино (Хустський район).

Участь у нараді взяли завідувач сектору туризму районної державної адміністрації Валерій Янюк, Велятинський сільський голова, представники туристично-рекреаційних закладів села, екстремального туризму.

Впровадження даного маршруту збільшить кількість туристів, покращить логістику переміщення туристичних потоків між Виноградівщиною та Хустщиною, сприятиме формуванню унікального туристичного продукту та відродженню локальних традицій, звичаїв та фестивалів.

 

 

Урочиста церемонія вручення ключів від шкільних автобусів

Сьогодні, 7 листопада, на площі Народній перед будівлею Закарпатської ОДА відбулась урочиста церемонія вручення ключів від шкільних автобусів педколективам Закарпаття. 13 нових транспортних засобів для учнів придбані за кошти Держбюджету у співфінансуванні з місцевими бюджетами (співвідношення 70% на 30%). Зокрема, Хустський район отримав один шкільний автобус для Копашнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

На святі були присутні почесні гості: голова Закарпатської обласної держадміністрації Москаль Геннадій Геннадійович, голова Закарпатської обласної ради Михайло Михайлович Рівіс, директор департаменту освіти і науки Ганна Іванівна Сопко, заступник голови Хустської районної ради Михайло Михайлович Калинич, представники влади районів, директори загальноосвітніх шкіл районів та учні.

У своєму виступі губернатор підкреслив, що діти повинні із комфотром ходити до школи. У них має бути можливість безпечно доїхати на навчання та повернутися додому, бо діти – це майбутнє України! Опісля, ключі та сертифікати до автівок керівникам освітніх установ вручили голова ОДА Геннадій Москаль та голова облради Михайло Рівіс.

“Для нас важлива кожна дитина. І сьогодні відбулося не просто вручення ключiв вiд автобусів. Адже шкільний автобус – це, перш за все, безпека дітей у дорозі до школи, спокій батьків, і, звичайно, забезпечення рівного доступу до якісної освіти кожного школяра, який проживає у вiддаленiй сільській місцевості”, - прокоментував цю подію голова районної державної адміністрації Назарій Павлій.

 

Делегація з Польщі відвідала Хустщину

На Хустщині з дводенним візитом перебувала польська делегація у складі представників Асоціації місцевих рад Жовківського району та Об“єднання органів самоврядування Томашівського повіту Республіки Польща. У складі делегації на Хустщину завітало 34 особи, а саме: посадовці Жовківської районної ради, селищний та сільські голови, староство повітове в Томашові, голова асоціації повіту, представник відділу Європейської інтеграції та інші.

Програма перебування була досить змістовною та насиченою.

Зустріч делегації відбулась у будинку культури с. Нижнє Селище. Хлібом-сіллю колег зустрiчали представники Хустщини: голова районної державної адміністрації Назарій Павлій, перший заступник голови райдержадміністраці Віктор Сабадош, голова районної ради Юрій Іванчо, заступник голови районної ради Михайло Калинич, керівники вiддiлу культури та сектору туризму райдержадміністрації селищний та сільські голови Хустського району.

Очiльники району зустріли гостей у кращих українських традиціях, провівши для них пізнавальні екскурсії, ознайомивши з неймовірними краєвидами та мальовничими куточками нашого краю. Крiм того, гості мали змогу ознайомитись з діяльністю громади села Нижнє Селище, відвідали сироварню, «Теплі води» у с. Велятино. Опісля відбулася зустріч з селищним та сільськими головами Хустського району. Потiм відбулась прогулянка по м. Хуст.

За словами представників Польщі різнобарвність нашої місцевості, її багата культура та національна спадщина є результатом клопіткої праці кожного мешканця, який шанує та любить свій край.

Під час зустрічі було налагоджено конструктивний діалог представників місцевого самоврядування обох районів, вiдбувся обмін досвідом роботи. Увагу звернули на вирішення спільних для обох районів проблемних питань.

Найважливішою частиною зустріч було підписання угоди про співпрацю.

Дружній візит став міцним містком дружби між двома районами. Обидві сторони дійшли висновку, що такі міжнародні візити є корисними як для однієї, так і для іншої сторони.

Тож сподіваємось, що співпраця позитивно вплине на розвиток Українсько-Польських відносин, зокрема, Хустського району.

 


Псилання

Офiцiйне представництво Президента України Веб-портал органiв виконавчої влади України Верховна Рада України Закарпатська Обласна Рада Обласна гаряча лінія Teplo.gov.ua Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Національна дитяча гаряча лінія Державний реєстр виборців Міністерство доходів і зборів України

Створено студією Вебрики


Хустська районна державна адміністрація.
2004-2011