Хустський район
[Послуги] [Карта] [Зв’язок]    | Ви знаходитеся тут:   Головна    На допомогу армі..
У червні закарпатських офіцерів призиватимуть на військову службу

У неділю, 18 червня 2017 року, стартує призов офіцерів запасу на військову службу. Під призов підпадають офіцери запасу, які не досягли 43-річного віку. Це ті офіцери, які закінчили війську кафедру та мають вчений ступінь не нижче бакалавра. Також під призов підпадають офіцери, які не проходили строкову службу на офіцерських посадах і перебувають на обліку у військових комісаріатах області. Термін служби – 18 місяців.

Кожен з них отримає повістку до районного військкомату, де вони приходитимуть медогляд та співбесіду з психологом. Потім вони будуть направлені на атестаційну комісію до обласного військового комісаріату, де вже і вирішуватиметься чи мають вони право на відстрочку. Вона надається особам виключно за рішенням атестаційної комісії обласного військового комісаріату у зв'язку із сімейними обставинами, за станом здоров'я, для здобуття освіти, а також для продовження професійної діяльності.

Перелік офіцерів, які призиватимуться на строкову військову службу, буде іменним і затверджуватиметься міністром оборони.

Після проходження всіх процедур офіцеру запасу буде вручено повістку на строкову службу, а згодом і припис на навчання. Підвищувати свою кваліфікацію можна буде у 12 навчальних центрах. Після навчання офіцерів направлять на службу за місцем постійної дислокації. До служби у зоні АТО ці офіцери залучатись не будуть.

За призваними на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності й у фізичних осіб — підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України.

У разі ухиляння від призову громадянам загрожує притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності в порядку, встановленому законом.

 

 

На Закарпатті анонсували призов офіцерів запасу до військових частин

Про заходи, які проводив обласний військовий комісаріат протягом останнього часу та плани на найближчий період проінформувало на брифінгу його керівництво.

Одним із вагомих заходів цього року стала підготовка резервістів оперативного резерву. Так, наприклад, близько 200 закарпатці взяли вагому участь у навчальних зборах протягом квітня-червня 128 окремої гірсько-піхотної бригади. Основна мета таких зборів була відновити вміння, навички, набуті під час бойових дій у складі своїх військових частин. Крім того кілька днів тому близько 40 земляків відбули на навчальні збори із коломийською бригадою, де також пройдуть підготовку за визначеною програмою.

Анонсували під час брифінгу і новації. Так вперше за роки незалежності України буде проведено призов на військову службу офіцерів запасу. Про деталі підготовки до призову розповів заступник військового комісара полковник Олег Мороз.

- Призов відбудеться відповідно до вимог законодавства на підставі наказу Міністра оборони України і під його дію потраплять ті громадяни, які отримали офіцерське звання за програмою підготовки офіцерів запасу (закінчили військові кафедри). Загалом із Закарпаття призвуть близько 20 офіцерів, - зазначив він. - Важливий нюанс, про який часто питають – навіть якщо такий офіцер запасу проходив строкову військову службу, але не служив на офіцерській посаді, то він також підлягає призову. Крім того варто зазначити, що призиватимуть офіцерів не військові комісаріати області чи районів, а безпосередньо Міністерство оборони України своїм наказом.

Відповідно до чинного законодавства строк військової служби за призовом для осіб офіцерського складу становить 18 місяців. При цьому слід розуміти, що початком військової служби за призовом вважається день направлення військовослужбовців до військової частини із районного (міськрайонного) військового комісаріату, а закінченням - день виключення військовослужбовців зі списків особового складу військової частини.

Відстрочка від призову надається особам виключно за рішенням атестаційної комісії обласного військового комісаріату у зв’язку із сімейними обставинами, за станом здоров’я, для здобуття освіти, а також для продовження професійної діяльності відповідно до законодавства.

- Перші офіцери запасу будуть призвані на військову службу вже з 18 червня, - зазначив військовий комісар області полковник Богдан Череміський. – Тому закликаю свідомих громадян не ігнорувати такий момент і виконати свій громадянський та військовий обов’язок.

Ще одна принципова відмінність стосується місця служби призваних офіцерів. Всі вони спочатку пройдуть тримісячний курс перепідготовки і тільки тоді відправляться до місць служби в пунктах постійної дислокації військових частин. Ці офіцери не залучатимуться до сил АТО без їхньої особистої згоди та укладання відповідного контракту.

 

Група по роботі з особовим складом

та громадськістю Закарпатського ОВК

 

 

На Закарпатті підвели підсумки призову на строкову службу

Підсумки призову юнаків на строкову військову службу підвело керівництво обласного військового комісаріату на Закарпатті. Власне призовна кампанія завершилась наприкінці травня.

- Цього року навесні ми призвали на строкову військову службу 250 чоловіків призовного віку. План, який поставило перед нами вище командування, виконали на 100%, - зазначив військовий комісар області полковник Богдан Череміський. – Юнаків, яких призвали, у навчальних центрах готуватимуть до служби у Сухопутних військах, частинах центрального підпорядкування (наприклад Президентський полк), частин Військово-повітряних, Військово-морських сил, Національної гвардії України та Держспецтрансслужби. Відмінністю є те, що цього разу не призивали до лав прикордонників.

За словами військових, призовна кампанія не завжди все проходила гладко, адже чимало юнаків виїхали за кордон на заробітки. Відзначають і не досить відповідальне ставлення більшості призовників та їх родин до військової служби. Чимало з них відмовлялись отримувати повістки, у хід йшли лайка, погрози в бік працівників та військовослужбовців військових комісаріатів та намагання «вирішити» проблему.

Варто зазначити, що цього року збiльшено розмiр одноразової грошової виплати строковикам, вона становить 3200 гривень. У 2016 роцi призовники отримували по 2900 гривень.

- Служитимуть призовники за екстериторiальним принципом, тобто за межами області. Пiсля пiдготовки їх розподiлятимуть по частинах вiдповiдно до потреби в тих чи iнших вiйськово-облiкових спецiальностях, - розповів начальник відділення комплектування та призову – заступник військового комісара підполковник Юрій Величканич. - До проведення АТО залучати вiйськовослужбовцiв строкової служби заборонено, тож служитимуть на мирнiй територiї.

Однак, якщо строковик виявить бажання, то може укласти контракт i вже як контрактник буде служити в бойовому пiдроздiлi.

Крім того, за повідомленням військового комісара протягом липня-серпня буде проведено додатковий призов юнаків на строкову військову службу до лав Національної гвардії України.

 

 

 

Група по роботі з особовим складом

та громадськістю Закарпатського ОВК

 

 

 

 

На Закарпатті пройдуть навчання із територіальної оборони краю, - військовий комісар області

Близько півтисячі закарпатців візьмуть участь у масштабних навчаннях резервістів територіального резерву. Протягом десяти днів резервісти та військовозобов’язані, які стоять на обліку у військових комісаріатах області, відпрацьовуватимуть навички, необхідні для оборони краю у разі потенційної небезпеки.

Навчальні збори одного із головних підрозділів територіальної оборони пройдуть на базі Закарпатського обласного військового комісаріату. Власне навчання відбудуться на території Ужгородської дільниці полігону військової частини пп В4673, де раніше злагодження проводила 128 окрема гірсько-піхотна бригада.

- Це планові навчання на підставі Плану підготовки, затвердженого Генеральним штабом Збройних сил України, проводитимуться вони виключно на території Закарпатської області, де  підрозділи територіальної оборони, власне, і формуються, - роз’яснив військовий комісар області полковник Богдан Череміський. – Ці десять днів стануть корисними для кожного чоловіка, який візьме участь у зборах. Кожен матиме змогу перевірити свої можливості, навчитись чомусь новому, згадати старі навики, які можуть стати в пригоді навіть у повсякденному житті.

Розташуються резервісти в польовому наметовому таборі. Протягом десяти днів заняття із військово-медичної, інженерної, тактико-спеціальної, тактичної підготовки, мінної безпеки та вогневої підготовки із практичними стрільбами із ними проведуть офіцери обласного військового комісаріату та 128 ОГПБр, які мають бойовий досвід.

Призову на навчальні збори резервістів територіального резерву підлягають військовозобов’язані віком від 20 до 60 років, які звільнені в запас із військової служби по частковій мобілізації та не зараховані до військового оперативного резерву першої черги (за рішенням військового комісара), звільнені зі строкової військової служби, отримали відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації (за станом здоров’я, сімейними обставинами тощо) до моменту оголошення правового режиму воєнного стану тощо.

Варто зазначити, що всіма резервістами, які призиваються на навчальні збори, включно з часом проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, займана посада та середня заробітна плата на підприємстві. Також кожному резервісту гарантоване державне страхування і безкоштовне медичне забезпечення. Крім того за підсумками зборів вони отримають грошове забезпечення, аналогічне до виплат резервістам оперативного резерву першої черги, які проходили навчання у складі бойових бригад, з урахуванням терміну перебування на зборах.

 

 

 

Група по роботі з особовим складом

та громадськістю Закарпатського ОВК

 

 

Зарахування строку участі в АТО до стажу роботи

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, що визначається КМУ.

Час проходження військової служби, протягом якого військовослужбовець брав участь в АТО в особливий період, зараховується до стажу державної служби на пільгових умовах. Зокрема, один місяць стажу зараховується за три, тобто у трикратному розмірі (п. 3 Порядку об- числення стажу державної служби, затвердженого постановою КМУ від 03.05.1994 р. No 283).

Строк перебування на військовій службі – військовослужбовців за призовом під час мобілізації та військова служба за контрактом – зараховується до страхового стажу для призначення пенсії, але не зараховується до страхового стажу для розрахунку лікарняних.

Строк перебування на військовій службі – строкова військова служба – зараховується до страхового стажу для призначення пенсії та страхового стажу для розрахунку лікарняних.

ВАЖЛИВО!
У разі відсутності трудової книжки або відповідного запису в ній для призначення пенсій підтвердженням військової служби, служби цивільного захисту, служби в органах державної безпеки, розвідувальних органах, Держспецзв’язку слугують:
– військові квитки;
– довідки військових комісаріатів, військових частин і установ системи Міноборони, МВС, МНС, Мінінфраструктури, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС;
– довідки архівних і військово-лікувальних установ.

Військова служба у складі діючої армії в період бойових дій зараховується до трудового стажу на підставі довідок військових комісаріатів, які видаються в порядку, що визначається Міноборони.
Для підтвердження служби в органах внутрішніх справ приймаються довідки, які видаються в порядку, що визначається МВС (п. 6 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою КМУ від 12.08.1993 р. No 637).

ЗАПИСИ У ТРУДОВУ КНИЖКУ

Запис про час служби у складі Збройних Сил України та інших військах із зазначенням дати призову (зарахування) і дати звільнення зі служби вноситься окремим рядком до трудових книжок за місцем роботи.

Цей запис вносять до трудової книжки до занесення відомостей про роботу на підприємстві (п. 2.19 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 р. No 58).

ВАЖЛИВО!
Участь в АТО в особливий період зараховується до вислуги років, стажу державної служби на пільгових умовах: один місяць стажу (вислуги) зараховується за три, тобто у трикратному розмірі.

Якщо учасник АТО до мобілізації працював, то під час участі в АТО його трудова книжка зберігається на підприємстві, де він працював (оскільки він не звільняється).

Коли учасник АТО повертається на роботу, дані про його службу мають бути внесені підприємством на підставі військового квитка або довідки військових комісаріатів, військових частин і установ системи Міністерства оборони, МВС, МНС, Мінінфраструктури, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС.

Якщо учасник АТО до мобілізації не працював, але мав трудову книжку, то дані про його службу мають бути внесені до трудової книжки тим підприємством, куди він піде на роботу (перед записом про саму роботу) на підставі військового квитка або довідки військових комісаріатів, військових частин і установ системи Міноборони, МВС, МНС, Мінінфраструктури, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС.

Якщо учасник АТО до мобілізації не працював і не мав трудової книжки, йому мають завести трудову книжку на підприємстві, куди він вперше піде працювати, і внести запис про військову службу на підставі військового квитка або довідки військових комісаріатів, військових частин і установ системи Міноборони, МВС, МНС, Мінінфраструктури, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС.

 

 

У Закарпатському обласному військовому комісаріаті роз’яснили умови призову офіцерів на військову службу

Найближчим часом в Україні розпочнеться призов офіцерів запасу, які отримали військові звання, закінчивши відповідні військові кафедри. Деталі майбутнього призову роз’яснили у Закарпатському обласному військовому комісаріаті.

 

читати повністю

 

Які пільги надаються учасникам бойових дій в Україні у 2017 році?

Сьогодні виникає багато запитань про те, які пільги надаються учасникам АТО. У законодавство часто вносяться зміни, що стосуються цієї теми. Незважаючи на це, вже сьогодні можна підвести точні підсумки і сформулювати алгоритм дій, необхідний учасникам бойових дій для оформлення допомоги від держави. Повний перелік пільг і виплат опублікував Всеукраїнський Центр допомоги учасникам АТО.

Куди звернутися за наданням допомоги учаснику бойових дій?

 

читати повністю

 

Президент підписав Закон щодо удосконалення порядку проходження військової служби

Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби».

Реалізація Закону дозволяє унормувати деякі питання, пов’язані з прийняттям, продовженням та звільненням громадян з військової служби. Зокрема, дасть можливість військовослужбовцям, які проходять військову службу за різними видами контрактів в особливий період, за бажанням продовжити військову службу за новим контрактом або звільнитися з військової служби.

«Це дає вам можливість завершити контракт з тими, хто вирішив повернутися додому, але разом з тим — ні на йоту не знизити боєздатність і боєготовність частин і підрозділів, у першу чергу тих, які знаходяться у районі проведення АТО, бойових операцій із захисту нашої держави», — звернувся Глава держави до присутніх під час підписання Міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака та начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України генерала армії України Віктора Муженка.

«Тим громадянам України, які уклали фактично безстроковий контракт під час особливого періоду, ми даємо можливість відновити справедливість і дати можливість командирам забезпечити їх звільнення», — додав Петро Порошенко.

Разом з тим Президент звернув увагу на те, що заміна особового складу здійснюватиметься поетапно. Законом встановлюється, що право на звільнення з військової служби набувають військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, дію якого було продовжено понад встановлені строки на період до оголошення демобілізації та які вислужили не менше 18 місяців з дати його продовження. Також звільнитися мають право військові, що уклали контракт на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію та вислужили не менше 24 місяців військової служби за контрактом.

Президент також констатував, що укладання контрактів зі Збройними Силами України триває відповідно до графіку. «Ми стрімко наближаємося до 70 тисяч, і це свідчить про дуже високий рівень і патріотизму, і готовності зі зброєю в руках захищати Україну», — сказав Петро Порошенко. — «Ми дійсно можемо стверджувати, що за 2,5 роки побудували нову Українську армію», — сказав він.

Документом також вносяться зміни до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», пов’язані з унормуванням деяких інших питань щодо прийняття, проходження, звільнення з військової служби. Змінами до Кодексу законів про працю України та Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» врегульовуються питання збереження соціальних пільг військовослужбовців.

 

 

Зміни у війську: закарпатські учасники АТО можуть укладати контракти без підготовки у навчальних центрах

Відповідно до рішення Начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України від 20 березня 2017 року  №667/с/дск  та розпорядження Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України від 23.03.2017 №116/9/4042№116/9/4042 військовим комісаріатам надано дозвіл на направлення кандидатів на військову службу за контрактом до військових частин  п/п В4673, В 1688, В 0425, В 0927, В 0095, В 2095, В 4050 для укладання контракту безпосередньо у даних військових частинах з числа осіб, які мають бойовий досвід, є учасниками АТО та приймаються за прямими ВОС,  без направлення в навчальні центри ЗС України.

читати повністю

 

Про проведення призову громадян на строкову військову службу

На виконання Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (зі змінами), Указу Президента України №44/2017 від 24 лютого 2017 року «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2017 році» та розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 03.03.2017 року № 100 «Про проведення призовів громадян України на строкову військову службу у 2017 році», з метою належної організації роботи під час призову громадян на строкову військову службу та згідно із наказом військового комісара Хустського об’єднаного міського військового комісаріату майора з 01 квітня  по 31 травня 2017 року проводиться призов громадян України на строкову військову службу до  Збройних Сил України та інших військових формувань та прийняття призовників на військову службу за контрактом.

…У разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України…

Явці на призовну дільницю  м. Хуст та Хустського району для призову на строкову військову службу підлягають громадяни 1999 року народження, яким в період чергового призову виповниться 18 років, а також громадяни, які народились у період з 1990 по 1999 рік у яких закінчилась відстрочка від призову,  або не призвані раніше на строкову військову службу за різних обставин, тобто в термін до 31 травня  2017 року.

 

 

Для проходження призовних комісій необхідно з’явитись за адресою: 

      м. Хуст, вул. Дружби, 11а.

 

 Військовий комісар

           Хустського об’єднаного   міського військового комісаріату

           підполковник  О. В. АДАМОВ

 

 

ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА ЗАК КОНТРАКТОМ у військово-медичних закладах

Відповідно до рішення начальника Генерального штабу Головнокомандувача Збройних Сил України від 01.02.2017 №2376, розпорядження першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України від 10 02 2017 року №321/1104 Хустський об’єднаний міський військовий комісаріат проводить заходи  відбору та вивчення  кандидатів на військову службу за контрактом до військово-медичних закладів Міністерства оборони України на посади середнього медичного персоналу.

Громадяни, які бажають проходити військову службу за контрактом просимо звертатися в Хустський ОМВК, який розташований за адресою:

м. Хуст, вул. Дружби, 11а.

Довідки за тел. +380981256523, (03142) 4 41 22.

 

Порядок прийняття та проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства

Начальнику      Генерального      штабу Головнокомандувачу Збройних Сил України генералу армії України МУЖЕНКУ В.М.

 

Доповідаю,

У Відділі правового забезпечення Генерального штабу Збройних Сил України, а межах компетенції, опрацьовано питання щодо прийняття на військову службу за контрактом до Збройних Сил України іноземних громадян та механізму проходження ними служби.

За результатами опрацювання встановлено, що відповідно до абзацу другого частини шостої статті І Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (далі - Закон) у випадках, передбачених законом, іноземці та особи бел громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, можуть у добровільному порядку (за контрактом) проходити військову службу у Збройних Силах України. Відповідно до статті 2 Закону проходження військової служби здійснюється: громадянами України - у добровільному порядку (за контрактом) або та призовом; іноземцями та особами без громадянства - у добровільному порядку (за контрактом) на посадах, що підлягають заміщенню військовослужбовцями рядового, сержантського і старшинського складу Збройних Сил України. Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які проходять військову службу, є військовослужбовцями. Порядок проходження військової служби, права та обов'язки військовослужбовців визначаються цим та іншими законами, відповідними положеннями про проходження військової служби, що затверджуються Президентом України, та іншими нормативно-правовими актами.

Порядок прийняття та проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства визначено Положенням про проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства, затвердженим Указом Президента України від 10 червня 2016 року № 248/2016 (далі - Положення).

Так, відповідно до пункту 2 Положення іноземці, які на законних підставах перебувають на території України, можуть бути прийняті на військову службу за контрактом до Збройних Сил України у добровільному порядку на посади, які заміщуються особами рядового, сержантською І старшинського складу. З іноземцями, які добровільно вступають на військову службу, укладається контракт про проходження іноземцями чи особами без громадянства відповідного виду військової служби у Збройних Силах України та встановленою формою.

Згідно з пунктом 3 Положення перелік посад, які не можуть бути замішені іноземцями, визначається наказом Генерального штабу Збройних Сил України.

Відповідно до пунктів 5-8 Положення щодо іноземців, які виявили бажання проходити військову службу на посадах рядового, сержантського і старшинського складу у Збройних Силах України, проводиться перевірка відомостей стосовно законності їх перебування на території України, наявності документів, що засвідчують особу, відомостей про відсутність судимості, достовірності інших відомостей, наданих іноземцями.

Організація проведення перевірки відомостей покладається на військових комісарів шляхом направлення запитів до Міністерства внутрішніх справ України, Державної міграційної служби України, Адміністрації Державної прикордонної служби України та Служби безпеки України, які в межах своїх повноважень здійснюють зазначену перевірку.

У разі встановлення за результатами перевірки відомостей, які не відповідають установленим вимогам прийому на військову службу, іноземець не підлягає прийому на військову службу.

Іноземці, які вперше приймаються на військову службу до Збройних Сил України, беруть офіційне зобов'язання щодо неухильного дотримання Конституції, законів України та сумлінного виконання обов'язків військової служби.

Іноземці, які відповідно до закону проходять військову службу, є військовослужбовцями Збройних Сил України. Належність іноземців до військовослужбовців підтверджується військовими квитками рядового, сержантською і старшинського складу, форма та порядок видачі яких встановлюється Міністерством оборони України.

Для прийнятих на військову службу іноземців встановлюється випробувальний строк два місяці, про що  зазначається у контракті про проходження військової служби,

На військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу можуть бути прийняті і жінки з числа іноземців за наявності вакантних військових посад, які можуть бути заміщені військовослужбовцями жінками, перелік яких визначається Міністерством оборони України,

Основними умовами прийняття на військову службу за контрактом іноземця є: визнання і виконання іноземцем Конституції України та законі» України: перебування іноземця на законних підставах па території України; відсутність в іноземця судимості; наявність в іноземця дійсного паспортного документи іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства,

порядок, добору та прийняття іноземців на військову службу за контрактом визначено пунктами 18-20 Положення, якими встановлено, що відбір іноземців на військову службу проводиться військовими комісаріатами та військовими частинами. Під час відбору іноземців на посади враховується їх

 

попередній досвід проходження військової служби, спеціальність та освіта, У разі відсутності такого досвіду, після прийняття іноземців на військову службу вони направляються до навчальних частин (центрів) та військових частин для підготовки на спеціальних курсах для набуття відповідної військово-облікової спеціальності.

Для відбору іноземців на військову службу за контрактом в обласних (міських, районних) військових комісаріатах проводяться такі заходи: попередні вивчення особистих якостей іноземців до прийняття на військову службу; направлення іноземців до командирів військових частин для отримання письмової згоди (за необхідності); медичне обстеження іноземців; професійно-психологічний відбір іноземців; перевірка відомостей, поданих іноземцями у порядку, визначеному цим Положенням; оформлення особових справ іноземці»; направлення іноземців до військових частим для подальшого прийняття на військову службу.

Іноземці, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом, подають до військових комісаріатів за місцем проживання заяву з проханням щодо прийняття їх на військову службу за контрактом, а також за встановленою формою - письмову згоду на обробку персональних даних, у разі потреби - письмову згоду на проведення перевірки поданих ними відомостей.

Попереднє вивчення особистих якостей іноземців, які виявили бажання до прийнятій на військову службу, включає вивчення; документів, що подають іноземці; результатів індивідуальних бесід з іноземцями.

Результати вивчення особистих якостей іноземців відображаються в Аркуші вивчення особистих якостей кандидата за формою, затвердженою Міністерством оборони України.

Медичне обстеження іноземців проводять військово-лікарські комісії відповідного військового комісаріату.

З іноземцями, які визнані придатними за станом здоров'я для прийняття на військову службу, організовуються і проводяться заходи професійно-психологічного відбору у порядку, визначеному Міністерством оборони України.

Після проведення заході» відбору іноземці, разом з їх особовими справами та приписами військових комісаріатів, направляються до військових частин відповідно до наданих письмових згод. У військових частинах (навчальних центрах) стосовно іноземців проводяться такі заходи: перевірка рівня фізичної підготовки іноземців; оформлення контракту про проходження іноземцями відповідного виду військової служби у Збройних Силах України.

У разі відповідності іноземців вимогам проходження військової служби командир військової частини (навчального центру) укладає з іноземцями контракт про проходження відповідного виду військової служби та призначає їх на відповідні військові посади, про що видається наказ по особовому складу.

Про прийняття на військову службу за контрактом і призначення іноземців на відповідні військові посади військова частина (навчальний центр) повідомляє  військовий комісаріат та вищий орган військового управління за підпорядкованістю.
Військовослужбовець вважається таким, що не пройшов випробувальний строк у разі встановлення його неспроможності опанувати посаду та виконувати службові обов'язки, а також неодноразових фактів порушень військової дисципліни (скоєння правопорушень).

Відповідно до пунктів 22 - 25 Положення перший контракт про проходження військової служби укладається:

з військовослужбовцями, прийнятими на посади рядового складу, -строком на 3 роки;

з військовослужбовцями у разі їх призначення на посади сержантського і старшинського складу - строком від 3 до 5 років залежно від згоди сторін;

з військовослужбовцями, які приймаються на військову службу за контрактом, у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану, - до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію.

Строк проходження військової служби може бути продовжено за новим контрактом до досягнення граничного віку перебування на військовій службі:

для військовослужбовців, які проходять військову службу на посадах рядового складу - на 3 роки;

для військовослужбовців, які проходять військову службу на посадах сержантського та старшинського складу, - на сірок від 3 до 5 років.

Про укладення з військовослужбовцем нового контракту про проходження військової служби видається наказ по особовому складу,

Іноземець не може бути прийнятий на військову службу за контрактом у разі: наявності у іноземця судимості; ненадання іноземцем під час прийняття на військову службу згоди на проведення перевірки відомостей або документів які засвідчують особу, або встановлення факту подання іноземцем недостовірної інформації або підроблених документів - за результатами перевірки наданих іноземцем відомостей; коли час, що залишився іноземцю до досягнення граничного віку перебування на військовій службі, менший за строк дії першого контракту про проходження військової служби, крім випадків, визначених частиною третьою статті 23 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу"; незаконного перебування іноземця на території України.

 


Новини

27.09.2018 [11:05]

УВАГА ВСІМ!!!

 

30.08.2018 [09:33]

Участь у Всеукраїнській грі "Теренова гра" "Січ - сила і честь"

 

30.08.2018 [08:21]

Проведення Всеукраїнської вишколи "Джура-Прикордонник"

 

21.08.2018 [15:13]

В приміщенні відділу архіву Хустської РДА відбулася виставка фотоматеріалів, присвячена 27-їй річниці Дня Незалежності України.

 

24.07.2018 [16:56]

Оголошення!

 

Псилання

Офiцiйне представництво Президента України Веб-портал органiв виконавчої влади України Верховна Рада України Закарпатська Обласна Рада Обласна гаряча лінія Teplo.gov.ua Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Національна дитяча гаряча лінія Державний реєстр виборців Міністерство доходів і зборів України

Створено студією Вебрики


Хустська районна державна адміністрація.
2004-2011