Хустський район
[Послуги] [Карта] [Зв’язок]    | Ви знаходитеся тут:   Головна    Новини
15 березня на місці меморіального комплексу «Красне Поле» поблизу Хуста відбувся багатолюдний мітинг-реквієм

15 березня, на місці меморіального комплексу «Красне Поле» поблизу Хуста відбувся багатолюдний мітинг-реквієм, присвячений 79-ій річниці проголошення Карпатської України.

Біля Пам’ятного Хреста, встановленого на честь загиблих Карпатських січовиків, у почесній варті - офіцери Збройних Сил України. А вздовж доріжки, що устелена до вікопомного знаку – курсанти Мукачівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Серед учасників - перші керівники області - голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль, голова обласної ради Михайло Рівіс, голова Хустської райдержадміністрації Назарій Павлій, голова районної ради Юрій Іванчо, Хустський міський голова Володимир Кащук, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, які приїхали підтримати патріотичний дух закарпатців та керівники обласних установ і політичних об’єднань, депутати обласної та місцевих рад, громадські діячі, активісти, митці, молодь, духовенство.

Мітинг-реквієм розпочався із Гімну України та пострілами в небо вшанували тих, то тоді і тепер віддали своє життя за країну.

Відтак, під час заходу перед учасниками зібрання виступили: голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич.

Опісля керівництво області разом з представниками громадськості поклали у підніжжі пам’ятного Хреста вінки і квіти.

Крім того, у виконанні Заслуженого академічного Закарпатського народного хору звучали стрілецькі пісні, зокрема, «Ой над Хустом ворон кряче». А представники різних конфесій провели екуменічну панахиду за загиблими Карпатськими січовиками.

Вшанувати річницю Карпатської України прийшли сотні краян. Усі вони з національними прапорами та найсвятішими почуттями в серці зібралися, щоб поклонитись захисникам славетної Карпатської України, подвиг яких вічно житиме в наших серцях, та віддати шану своєму землякові - Августину Волошину, що став видатною особистість української еліти вищого класу, якому випало жити і творити у надзвичайно складний переломний період минулого століття. Творити задля майбутнього.

 

 

В приміщенні архівного відділу Хустської райдержадміністрації організовано виставку,присвячену 79 річниці Карпатської України

В приміщенні архівного відділу Хустської райдержадміністрації організовано виставку,присвячену 79 річниці Карпатської України.  На виставці представлені копії історичних документів, що стосуються Августина Волошина, його фото та вирізки з газет за ‎1938-1939 роки.

Фото в архіві ТУТ

 

Фестиваль-конкурс стрілецької пісні «Красне поле»

Доброю традицією для міста над Тисою напередодні відзначення річниці подій Карпатської України стало проведення у Хусті відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні «Красне поле». Цьогоріч співаків із 9 областей України – Донецької, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Миколаївської, Рівненської, Чернівецької, Хмельницької та різних куточків Закарпаття Хустщина приймала в дев’яте.

читати повністю

 

Робочий тиждень в Хустській РДА розпочався з щотижневої наради під керівництвом голови адміністрації Назарія Павлія

Традиційно, робочий тиждень в Хустській РДА розпочався з щотижневої наради під керівництвом голови адміністрації Назарія Павлія. Як і зазвичай, робоча зустріч проходила за участю першого заступника голови райдержадміністрації Віктора Сабадоша, голови районної ради Юрія Іванчо, керівника апарату райдержадміністрації Володимира Лендєла, керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації, установ та організацій району.

Під час наради присутніми було розглянуто найважливіші проблемні питання та обговорено орієнтовний план роботи на поточний тиждень.

Так, першим на порядку денному було питання щодо підготовки заходів з відзначення 79-ї річниці Проголошення Карпатської України. Наступним важливим питанням, яке було розглянуте на нараді – це відновлення дамби р.Ріка у с.Липча Хустського району, яка є пошкоджена внаслідок грудневого паводку.

Водночас, присутні обговорили ряд інших питань, таких як: стан захворюваності на кір та ГРВІ, про проведення тендерних процедур по закупівлі енергоносіїв бюджетними установами району, щодо проведення у квітні-травні 2018 року чергового призову на строкову військову службу, про підготовку до проведення командно-штабних навчань з органами управління та силами цивільного захисту.

Іван Пекар – начальник управління Держпродспоживслужби в Хустському районі зазначив, що продовжується моніторинг та вживаються превентивні заходи щодо запобігання поширення вірусу АЧС.

Значна увага вкотре була акцентована на вчасному поданні державними службовцями електронних декларацій.

 

 

З нагоди відзначення 204-річниці від дня народження Тараса Шевченка у Хусті відбулося покладання квітів до пам'ятника письменника

Вшанувати Великого Кобзаря прийшли голова Хустської районної державної адміністрації Назарій Павлій, перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Сабадош, голова районної ради Юрій Іванчо, заступник голови районної ради Михайло Калинич, керівник апарату райдержадміністрації Володимир Лендєл, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради, представники керівництва міста та інші.

Усе життя і творчість Тараса Шевченка присвячені українському народу. Він пробудив нашу націю зі сну рабства, закликав до боротьби за волю. Тарас Григорович мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуть мову, культуру та історію нашого народу, а люди будуть щасливими. І закликав до цього співвітчизників. Завдяки заповітам Великого Кобзаря українці здобули незалежність і державність рідної країни. Життєдайна поезія Шевченка вселяє в нас надію в майбутнє українського народу і подальше його процвітання.

 

 

Президент в інтерв'ю Financial Times: Існує небезпека втручання Росії в українські вибори

Президент Петро Порошенко в інтерв'ю Financial Times наголосив на існуванні небезпеки втручання Росії в українські вибори і достатньо високій вірогідності цього.

«Я намагаюсь захистити Україну від небезпек гібридної війни, яка включає систему їх фейкових новин, з використанням соціальних мереж», - сказав Петро Порошенко.

Він висловив сподівання, що Україна використає досвід німецького та французького законодавства щодо протидії фальшивим новинам.

«Ми маємо абсолютно широкий спектр небезпек з Росії, починаючи з того, що ми зупинили більше 400 терористичних атак тренувального табору в Російській Федерації. Всі мають розуміти, що це не заморожений конфлікт. Це справжня гаряча війна. На нас нападають кожного дня. Вони використовують снайперів і намагаються вбити наших солдатів. Це абсолютно божевільна поведінка», - підкреслив Президент.

Глава держави наголосив: «Вони використовують величезну армію провокаторів та агентів у соціальних мережах». Він нагадав, що саме тому, в Україні припинено російське телемовлення та російські соціальні медіа. «Тому, що вони (Росія - ред.) використовують їх для пропагандистської війни», - підкреслив Петро Порошенко.

За його словами, Україна має ефективну співпрацю з секретними службами партнерів зі США, Канади та Великобританії. «Я пишаюся тим, що нам довіряють. Але багато роботи слід ще зробити», - додав він.

 

 

5 березня під керівництвом голови районної державної адміністрації Назарія Павлія відбулася щотижнева нарада

5 березня під керівництвом голови районної державної адміністрації Назарія Павлія відбулася щотижнева нарада за участю першого заступника голови райдержадміністрації Віктора Сабадоша, керівника апарату райдержадміністрації Володимира Лендєла, керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації, установ та організацій району.

Згідно порядку денного засідання обговорювали робочі питання.
Доповідаючи, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації вказали на проблемні питання та стан виконання роботи підвідомчих їм підрозділів та відділів.

В ході наради було розглянуто також і ряд інших питань, таких як: фінансове забезпечення району, про роботу щодо призову на строкову військову службу, оформлення субсидії, про стан захворюваності на кір та ГРВІ, про проведення тендерних процедур по закупівлі енергоносіїв бюджетними установами району, про відновлення дамби у с.Липча Хустського району та ряд інших не менш важливих питань.

Опісля голова райдержадміністрації Назарій Іванович висловив подяку всім, хто прийняв участь у організації регіональної (не)конференції для освітян Міні-EdCamp Рокосово, яка відбулась 3 березня на базі Рокосівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Хустського району.

На цій же нараді було проінформовано присутніх про гала-концерт ІХ-го відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні «Красне поле», який відбудеться 11 березня о 13.30 в приміщенні Закарпатського обласного театру драми і комедії (м. Хуст). Запрошуємо всіх жителів та гостей Хустщини.

 

 

В Рокосові відбулася регіональна (не)конференція для освітян Міні-EdCamp

Рокосівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Хустського району стала платформою проведення не-конференції для шкільних педагогів у форматі EdCamp. EdCamp – це «спільнота кращих «агентів змін», унікальна платформа для професійного зростання» і надто нестандартна форма підвищення кваліфікації.

читати повністю

 

28 лютого відбулось перше засідання 10 сесії районної ради VII скликання

В роботі сесії взяли участь голова районної державної адміністрації Назарій Павлій, голова районної ради Юрій Іванчо, заступник голови районної ради Михайло Калинич, депутати районної ради, начальники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів райдержадміністрації, селищний та сільські голови району, представники правоохоронних органів, керівники комунальних підприємств району, директори шкіл, громадськість та представники засобів масової інформації.

У ході пленарного засідання голова райради Юрій Олексійович зачитав депутатські звернення, які надійшли міжсесійний період. Депутати затвердили порядок денний, який включав у себе 16 питань, а це: звіт голови ради про свою діяльність за пророблений період, бюджетні питання, про утворення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Хустської районної ради Закарпатської області», про відзнаку «Гордість Хустщини», затвердження та внесення змін до декількох районних програм, питання, що стосуються медичної реформи та децентралізації, питання майна та інші.

Під час своєї роботи депутати затвердили звіт голови ради, звіт про виконання районного бюджету за 2017 рік, внесли зміни до бюджету та до двох районних програм, а саме до: Програми розвитку та підтримки тваринництва, птахівництва і бджільництва в районі на 2016-2020 роки та Програми недопущення виникнення та розповсюдження африканської чуми свиней у Хустському районі на 2017-2018 роки, прийняли районну Програму забезпечення права дитини на виховання у сімейному оточенні на 2018-2025 роки.

Опісля районні депутати взяли до відома інформацію про пенсійне забезпечення населення Хустського району станом на 1 січня 2018 року, інформацію про стан надання субсидій мешканцям Хустського району на 2017-2018 опалювальний період, інформацію про стан реформування стоматологічної медицини в районі та інформацію про роботу робочої групи по опрацюванню перспективного плану утворення об’єднаних територіальних громад на території Хустського району.

Крім того, було розглянуто питання про перетворення закладу охорони здоров'я Хустський центр первинної медико-санітарної допомоги в комунальне некомерційне підприємство. Ватро відзначити, що основною задачею на перше півріччя 2018 — реорганізувати заклади ПМД з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства. Іншими словами — автономізуватися. Це обов’язкова умова, оскільки тільки медичні заклади у статусі комунальних некомерційних підприємств зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.

Перший квартал 2018 року — час для місцевої влади та медичних закладів первинної ланки на підготовку до впровадження нової моделі фінансування та нових стандартів надання послуг. Підключення до електронної системи охорони здоров’я.

Також хочеться відмітити, що незважаючи на спробу окремих осіб зірвати засідання сесії, районні обранці продовжили свою роботу та прийняли низку важливих рішень для життєзабезпечення району.

 

 

В рамках підготовки до 10 сесії VII скликання Хустської районної ради, 26-27 лютого відбулися засідання постійних комісій і президії районної ради

У роботі засідання, яке провів голова районної ради Юрій Іванчо, взяли участь голова районної державної адміністрації Назарій Павлій, заступник голови районної ради Михайло Калинич та керівники структурних підрозділів РДА, питання сфери роботи яких розглядалися на комісіях.

Присутні детально обговорили розглянути 19 питань порядкуденного, а саме: звіт голови ради про свою діяльність за пророблений період, про утворення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Хустської районної ради Закарпатської області», інформація про пенсійне забезпечення населення Хустського району станом на 1 січня 2018 року, інформація про стан надання субсидій мешканцям Хустського району на 2017-2018 опалювальний період та інші.

Крім того, на засіданнях постійно діючих комісій обговорено питання з приводу реформування первинної ланки медичної допомоги, зокрема питання по перетворенню Хустського ЦПМСД в Комунальне некомерційне підприємство та стану реформування стоматологічної медицини в Хустському районі, що зобов’язує нас зробити медична реформа, яка вже вступила в дію.

Депутати вносили ряд важливих пропозицій та слушних зауважень. Відтак було погоджено запропоновані проекти рішень та рекомендовано винести їх на розгляд засідання сесії, яка відбудеться 28 лютого 2018 року.

 

 

Відкрили пам’ятник Героям Небесної Сотні – «Ангел-революціонер»

23 лютого, в міському парку культури і відпочинку імені Героїв Майдану урочисто відкрили пам’ятник Героям Небесної Сотні – «Ангел-революціонер».

В урочистостях взяли участь голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, голова Хустської районної державної адміністрації Назарій Павлій, голова Хустської районної ради Юрій Іванчо, Хустський міський голова Володимир Кащук, учасники подій Революції Гідності, військовослужбовці Збройних сил України, учасники антитерористичної операції на Сході України, автори монументу, духовенство, засоби масової інформації та пересічні хустяни.

На початку заходу присутні пом’янули хвилиною мовчання усіх, хто загинув у боротьбі за свободу і незалежність України. Потім відбувся урочистий молебень і освячення пам’ятника. Опісля вшанували загиблих на Майдані покладанням квітів та лампадок.

 

 

Проведено семінар "Антикорупційна політика. Е-декларування"

21 лютого у сесійній залі районної ради з ініціативи голови районної державної адміністрації Назарія Павлія було проведено семінар «Антикорупційна політика. Е-декларування». Метою даного семінару-навчання було доведення основних вимог антикорупційного законодавства щодо подання Е- декларацій особами уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб.

У заході взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Сабадош, заступник голови голови районної ради Михайло Калинич, начальник навчально-методичного відділу Закарпатського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Наталія Чалаплюк, заступник начальника відділу кадрової роботи та державної служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Феделеш Олександра, керівник апарату райдержадміністрації Володимир Лендєл, керівники управлінь, відділів та структурних підрозділів районної державної адміністрації, районної ради, селищний та сільські голови району, депутатський корпус.

Заступник начальника відділу кадрової роботи та державної служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Феделеш Олександра розповіла присутнім в залі про порядок та особливості заповнення електронної декларації.

Семінар пройшов конструктивно, у вигляді діалогу.

 


Псилання

Офiцiйне представництво Президента України Веб-портал органiв виконавчої влади України Верховна Рада України Закарпатська Обласна Рада Обласна гаряча лінія Teplo.gov.ua Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Національна дитяча гаряча лінія Державний реєстр виборців Міністерство доходів і зборів України

Створено студією Вебрики


Хустська районна державна адміністрація.
2004-2011