Хустський район
[Послуги] [Карта] [Зв’язок]    | Ви знаходитеся тут:   Головна    Новини
Огляд несанкціонованих сміттєзвалищ в районі.

Найгострішою екологічною проблемою сьогодення є несанкціоновані сміттєзвалища. Їх можна побачити на околицях чи не кожного населеного пункту району, а якщо проїхатись гірськими селами Хустщини, то ми побачити надзвичайно забруднені береги річок.

Голова районної державної адміністрації Назарій Павлій разом з головою районної ради Юрієм Іванчо продовжують огляд несанкціонованих сміттєзвалищ в районі.

Відтак нещодавно відбувся виїзд до села Забрідь Хустського району. У Заброді береги уздовж річки Ріка вкриті твердими побутовими відходами. А все тому, що місцевим тут насправді нема куди дівати сміття і відповідної території під сміттєпереробний завод, який би вирішив ситуацію, теж нема.

Тож через безвихідь більшість місцевих жителів все своє сміття вивозить на береги річок, яке течія в подальшому змиває.

У тих же населених пунктах, де таку територію віднайти можливо, люди – проти.

І нічого, що Хустщина потопає у смітті. Все це розноситься по хатам та дворогосподарствам. Це нікого не цікавить.

На нашу думку громадам треба конструктивно підходити до вирішення цього питання та все ж таки розглянути варіант - дати згоду інвестору прийти та побудувати у відповідності до європейських стандартів завод з переробки твердих побутових відходів, який відповідатиме всім вимогам і від якого виграє в першу чергу та громада, до якої він прийде, адже в таку громаду увіллються мільйони гривень інвестицій.

Крім того, сміттєпереробні комплекси здатні зробити сегрегацію та утилізувати десятки тисяч тонн непотребу. В результаті можемо отримати купу вторинного матеріалу, паливо та врятовані землі.

Про своє навколишнє середовище треба дбати. Якщо ми хочемо чисте місто, село, чисту країну, то самі повинні дбати про чистоту. У європейських країнах миють асфальти, а ми викидаємо у річку сміття.

 

Три нові автомобілі швидкої медичної допомоги передали на Хустщину.

Три нові автомобілі швидкої медичної допомоги передали на Хустщину.

Автомобілі швидкої допомоги були придбані у рамках реалізації спільного проекту Міністерства охорони здоров’я та Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

 

 

«Відтак Хустщина отримала 2 авто типу В для станцій екстреної медичної допомоги с. Горiнчево та с. Драгово Хустського району та авто типу С (реанiмобiль) для обслуговування м. Хуст та навколишніх сіл. Ці швидкі карети мають повний привід, оснащені відповідним обладнанням, де є дефібрилятор, монітор, кардіограф, дихальний апарат з кисневим балоном тощо. Така комплектація забезпечить надання невідкладної медичної допомоги та проведення реанімаційних заходів мешканцям гірських населених пунктів»,- коментує голова районної державної адміністрації Назарій Павлій.

 

На стадіоні «Колос» (смт. Вишково) відбулася районна спартакіада

На стадіоні «Колос» (смт. Вишково) відбулася районна спартакіада серед державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів районної, селищної, сільських рад.

Захід розпочався з урочистого підняття Прапору України під виконання державного Гімну.

На урочистому відкритті Спартакіади учасників змагань привітали голова районної державної адміністрації Назарій Павлій, голова районної ради Юрій Іванчо.

Цьогоріч участь у спартакіаді взяли 8 команд, які об’єдналися по територіях: 
1. Команда Стеблівської сільської ради, до якої входила Вишківська селищна рада, Велятинська сільська рада;
2. Команда Золотарівської сільської ради ( Вільшанська, Забрідська, Драгівська сільські ради);
3. Команда Данилівської сільської ради (Крайниківська, Олександрівська, Сокирницька сільські ради);
4. Команда Горінчівської сільської ради (Березівська, Нижньобистрівська, Монастирецька сільські ради);
5. Команда Липецько-Полянської сільської ради (Липчанська, Липовецька, Кошелівська сільські ради);
6. Команда Рокосівської сільської ради (Кривська, Ізянська, Боронявська сільські ради);
7. Команда Нижньоселищенської сільської ради (Копашнівська, Нанківська сільські ради);
8. Команда Хустська районна державна адміністрація та Хустська районна рада.

Учасники демонстрували свою силу, витримку та розум у сімох видах спорту: міні-футбол, волейбол, легка атлетика, шашки та шахи, настільний теніс, дартс та гирьовий спорт.

Всі учасники спартакіади залишились задоволені, адже мали можливість відпочити, поспілкуватись з колегами, а ще проявити фізичну міць та спритність.

Голова районної державної адміністрації Назарій Павлій зазначив, що подібні змагання необхідно зробити традиційними, щоб залучити побільше людей до здорового способу життя.

Визначити переможців цьогорічної спартакіади було складно, адже всі команди проявили себе активно і вправно.

Завершилася спартакіада нагородженням медалями, грамотами та кубками.

На завершення команди були запрошені до колективного фото.

 

Оголошення!

15 вересня на стадіоні «Колос» (смт. Вишково) проводитиметься спартакіада за участі депутатів усіх рівнів (депутатів районної, селищної та сільських рад), виконавчих комітетів сільських та селищної рад, сільських голів, посадових осіб органів місцевого самоврядування та працівників Хустської РДА.

У програмі змагань: легка атлетика серед чоловіків та жінок, шашки, шахи, настільний теніс, міні-футбол, волейбол, дартс та гирі.

Переможці будуть нагороджені грамотами, кубками і медалями.

Запрошуємо всіх бажаючих із вищезазначеної категорії взяти участь у спартакіаді!


 

 

Розклад руху автобуса Шаян - озеро Синевир

 

13.09.2017  [10:35]

Продовжується робота з огляду несанкціонованих сміттєзвалищ у Хустському районі.

Продовжується робота з огляду несанкціонованих сміттєзвалищ у Хустському районі.

Цього разу голова районної державної адміністрації Назарій Павлій та голова районної ради Юрій Іванчо здійснили відповідний робочий візит до села Драгова Хустського району, де оглянули несанкціоновані сміттєзвалища.

Звалища – це ділянки землі, на яких безконтрольно зберігаються побутові, а іноді й будівельні та інші відходи. Часто для зменшення об’єму відходів звалища підпалюють. Такий підхід є неприпустимим, оскільки звалища є серйозним джерелом забруднення і повітряного, і водного середовища. Жоден із таких самовільно створених пунктів скидання відходів не обладнаний відповідним чином, продукти гниття і розпаду потрапляють у ґрунт і ґрунтові води, які є джерелом водопостачання для багатьох мешканців.

Температура гниття подекуди настільки висока, що часто легко призводить до їх займання, до того ж у повітря викидається неймовірна кількість шкідливих речовин. Достатньо буде сказати, що при тлінні поліетиленового пакету, у повітря виділяється понад 70 різних хімічних сполук, жодна з яких не є корисною для нашого здоров’я. Крім того, такі звалища сміття є середовищем для розмноження комах та гризунів, які є збудниками та переносниками різних інфекційних захворювань, таких як лептоспіроз, сказ, енцефаліт, чума та ін.

На сьогоднішній день в нашому районі дана ситуація є катастрофічною і від цього страждає кожен без виключення населений пункт, тому потрібно якнайшвидше вживати заходів, щоб змінити ситуацію на краще. Зокрема, громадам треба конструктивно підходити до вирішення цього питання та все ж таки розглянути варіант, дати згоду інвестору прийти та побудувати у відповідності до європейських стандартів завод з переробки твердих побутових відходів, який відповідатиме всім вимогам і від якого виграє в першу чергу та громада, до якої він прийде, адже в таку громаду увіллються мільйони гривень інвестицій, а це – дороги, садочки, амбулаторії, освітлення та ще багато іншого. І тоді це питання вирішиться, а проблема як така зникне взагалі.

Потрібно не забувати, що сміттєві звалища, ніби гниючі рани, спотворюють неповторні краєвиди нашої місцевості та залишають нащадкам сумну розповідь про те як ми жили, бездумно і нераціонально використовували природні ресурси, не переймаючись тим, що залишиться в спадок. В зв’язку з цим хочеться навести слова еколога Лі Галбота «Ми не успадкували Землю від своїх батьків, ми її позичили у своїх дітей».

Отже, настав час сміливо і впевнено крокувати до майбутнього в чистому екологічному середовищі.

 

УВАГА!!!!

У період з 11 вересня 2017 року по 30 листопада, у проміжку часу 22.00 - 5.00 год. щодня проводитимуться ремонтні роботи мосту через річку Тиса в межах пункту пропуску  "Солотвино - Сігету Мармацієй". Враховуючи зазначене, протягом цього періоду буде обмежено рух у пункті пропуску.

 

Робочий візит на єдине в районі паспортизоване сміттєзвалище, яке знаходиться у селі Золотарьово

Робочий візит на єдине в районі паспортизоване сміттєзвалище, яке знаходиться у селі Золотарьово, здійснили голова районної державної адміністрації Назарій Павлій та голова районної ради Юрій Іванчо.

Той факт, що сміття завозять на одну територію не вирішує глобальну проблему забруднення навколишнього середовища, а тільки на деяки час відтерміновує наше з вами поневолення у смітті. Наглядно демонструє це і ситуація, яка склалася на полігоні у Львові. Після того, як сталася пожежа, загинули люди сміттєзвалище закрите, вулиці в полоні бруду та непотребу, а деяке сміття в ночі вивозиться в сусідні області.

Щоб нівякому разі недопустити такого потрібно тут і зараз вирішувати питання із твердими побутовими відходами.

Однозначно сучасний завод по переробці твердих побутових відходів закрив би це питання на довгі роки. Крім того, вже є результативні приклади роботи такого заводу в країнах Європи. Такі підприємства набагато безпечніші та оснащені новітніми технологіями, мінімізовують шкоду довкіллю.

Більше того, ніхто нічого не втрачає а тільки виграє. Громада села, яка дає згоду на будівництво такого заводу в замін отримує набагато більше. Це і податки, і робочі місця, і розвиток інфраструктури, і, безперечно, вирішення питання екологічної небезпеки.

Тож поки громади цього не зрозуміють, й надалі прийдеться пити забруднену воду, їсти отруйні продукти і жити поряд із звалищами сміття.

P.s Шановні друзі, не будьмо байдужими до себе та природи. Давайте вирішувати питання «сміття» тепер, поки не пізно. 

 

Голова районної державної адміністрації Назарій Іванович Павлій разом з головою районної ради Юрієм Олексійовичем Іванчо оглянули стихійне звалище

Голова районної державної адміністрації Назарій Іванович Павлій разом з головою районної ради Юрієм Олексійовичем Іванчо оглянули стихійне звалище твердих побутових відходів у селі Крайниково.

Величезна кількість неутилізованого сміття завдає шкоди екології, сміттєзвалища, де гниють сотні тонн непотребу, отруюють повітря, грунт, підземні води й перетворюються у серйозну небезпеку для людини і природи.

По тому, як громадяни ставляться до сміття, бачимо наскільки суспільство цивілізоване.

На сьогоднішній день можна сказати, що ситуація, яка складається із несанкціонованими сміттєзвалищами набуває глобальної катастрофи, тому гостріше постає проблема утилізації всіх найрізноманітніших відходів.

Наразі, у нас застаріла "сміттєва" проблема, особливо питання утилізації відходів промисловості ніяк не зрушить з мертвої точки.

Для цього потрібне розуміння громади, що це дійсно дуже серйозна і болюча тема, яку обов’язково треба вирішити і зробити це можливо лише спільними зусиллями.

Найсумніше те, що більшість людей не бачать в цьому серйозної проблеми, або ж, якщо й бачать, то відсторонюються від неї.

Більшість із нас не розуміють і не хочуть розуміти, що це сміття повернеться до кожного з нас у вигляді забрудненої ґрунтової води, токсичного пилу. Воду з криниць пити стане неможливо, овочі і фрукти будуть отруєні і непридатні в їжу.

Дану проблему можна вирішити побудувавши завод з переробки твердих побутових відходів. Це сприятиме покращенню навколишнього середовища, розвитку економіки та створення нових робочих місць.

На превеликий жаль, коли до громади приходить інвестор з пропозиціями та ідеями, мешканці краю на громадських слуханнях не дають згоду на будівництво сміттєпереробного заводу.

Ба навіть більше - не хочуть і розмови починати на дані теми.

З цього випливає, що краще жити за приказкою «Моя хата скраю - нічого не знаю», а ніж робити конкретні кроки задля покращення свого майбутнього.

Отже, поки люди не усвідомлять, що чисте навколишнє довкілля - це продовження нашого роду, купи сміття будуть рости та завдавати неабияку шкоду суспільству.

 

Хустська районна рада третє засідання восьмої сесії VІІ скликання

Хустська районна рада  третє засідання восьмої сесії VІІ скликання

 

ШАНОВНІ УЧНІ! ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО КОНКУРСУ НА РОЗРОБЛЕННЯ ТУРИСТИЧНОГО БРЕНДУ (ЛОГОТИПУ ТА ГАСЛА) ХУСТСЬКОГО РАЙОНУ

З метою залучення учнів загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчально-виховних закладів району до участі в конкурсі на розроблення туристичного бренду (логотипу та гасла) Хустського району термін прийому заявок продовжено до 15 вересня 2017 року.

 

Основними вимогами до створення логотипу та гасла є унікальність та лаконічність; поєднання та відображення природного, рекреаційного та історико-культурного потенціалу туристичної Хустщини, для використання його як знаку товарів і послуг.

 

Запрошуємо всі загальноосвітні школи та навчально-виховні заклади Хустщини долучитися до розробки туристичного бренду Хустського району. Чекаємо на ваші пропозиції! Проявіть себе! Покажіть як ви любите свою Хустщину і тоді, можливо, саме ваша ідея ляже в основу туристичного бренду.

 

Переможці конкурсу отримають призи та грошову винагороду.

 

Більш детальну інформацію стосовно участі в конкурсі, а саме заявку на участь, технічні вимоги до конкурсних робіт, положення про конкурс можна отримати за адресою: 90400, м. Хуст, вул. Карпатської Січі, 21, кабінет № 15 (сектор туризму Хустської райдержадміністрації) та на офіційній веб-сторінці Хустської райдержадміністрації www.khust-vlada.gov.ua.

 

Графік виїздів мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги за участі представників управління юстиції області.


Псилання

Офiцiйне представництво Президента України Веб-портал органiв виконавчої влади України Верховна Рада України Закарпатська Обласна Рада Обласна гаряча лінія Teplo.gov.ua Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Національна дитяча гаряча лінія Державний реєстр виборців Міністерство доходів і зборів України

Створено студією Вебрики


Хустська районна державна адміністрація.
2004-2011