Хустський район
[Послуги] [Карта] [Зв’язок]    | Ви знаходитеся тут:   Головна    Місцевий розиток
"Програма фінансової підтримки ініціатив жителів Хустщини на 2017-2020 роки"

Деталі про "Програму фінансової підтримки ініціатив

жителів Хустщини на 2017-2020 роки" тут

 

Підготовка мікропроектних пропозицій громад – крок до якого готуються громади – учасники проекту МРГ-ІІ

У середу, 14 грудня,  в приміщенні Вишківської міської лікарні було проведено тренінг «Підготовка мікропроектних пропозицій громад» для активів пілотних громад — учасників Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду — II» у Хустському районі.

 

Проект МРГ є спільною ініціативою Європейського Союзу та Програми розвитку ООН. Він ґрунтується на світовому та українському досвіді вирішення проблем місцевого розвитку шляхом активного залучення громад, місцевої влади і приватного сектору. Головною метою Проекту є створення сприятливого середовища для сталого соціально-економічного розвитку, покращення послуг та захисту довкілля на місцевому рівні шляхом самоорганізації та соціальної мобілізації громад, а розвиток потенціалу цих організацій в ході впровадження Проекту будувався таким чином, щоб вони могли приймати спільні з місцевою владою рішення, мобілізовувати власні та залучати додаткові ресурси, спільно визначати місцеві пріоритетні проблеми, вирішувати їх в ході реалізації власних мікропроектів та підтримувати здобутий результат.

читати повністю

 

Підписання угод про Партнерство

У Закарпатті  ВИЗНАЧЕНО 36 ГРОМАД, ЯКІ ПРАЦЮВАТИМУТЬ НАД ПОКРАЩЕННЯМ УМОВ ПРОЖИВАННЯ СПІЛЬНО З МІСЦЕВОЮ ВЛАДОЮ, ЄС ТА ПРООН

м. Ужгород, 23 вересня  2011 року. У Закарпатті оголошено результати відбору сільських/селищних рад для участі у другій фазі Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» (МРГ). Громади 36 сіл з 9 районів Закарпаття зможуть спільно з Проектом вирішити найважливіші проблеми з умовами проживання та закласти основу для подальшого сталого розвитку своїх населених пунктів.

На участь у МРГ-2 надійшли заявки від 100 місцевих рад. У відібраних сільських та селищних радах громади матимуть нагоду визначити ініціативи націлені на покращення умов життя їх мешканців. Затверджені мікро-проекти отримають спів-фінансування від Проекту та з місцевих бюджетів.

9 пілотних районів Закарпаття (Берегівський, Виноградівський, Іршавський, Мукачівський, Міжгірський, Перечинський, Свалявський, Тячівський, Хустський) були так само відібрані на конкурсній основі, за такими критеріями як соціально економічна ситуація, мотивація до участі в Проекті та готовність спів-фінансувати проекти громад, а також результати участі у першій фазі. У кожному з 9 районів відбулись вступні семінари, на яких оголошувався конкурс серед місцевих рад.

В основі Проекту МРГ покладено підхід «розвиток, орієнтований на громаду». Він передбачає, що місцеві громади, органи місцевої виконавчої влади та самоврядування спільно визначатимуть пріоритети розвитку, спільно плануватимуть та реалізовуватимуть заходи для сталого розвитку свого села, селища чи міста. Проект має бюджет 17,1 млн.євро (з яких 98.4% - внесок ЄС та 1.6% - внесок ПРООН) і триватиме 4 роки та діятиме в усіх областях України та Автономній республіці Крим.

Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» має на меті сприяти сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні через підтримку та спів-фінансування  громадських ініціатив у всіх регіонах України. Пріоритетними сферами для підтримки громадських ініціатив є:

  • охорона здоров’я (підтримка мережі фельдшерсько-акушерських пунктів);
  • енергетика (енергозберігаючі заходи, збільшення використання відновних джерел енергії, тощо);
  • навколишнє середовище (утилізація відходів, знешкодження запасів пестицидів тощо);
  • комунальне водопостачання;
  • підтримка малого бізнесу (розвиток сільськогосподарських/обслуговуючих кооперативів).

Максимальна сума гранту на проекти з  відновлення комунальної інфраструктури становитиме $10000. Проекти виконуватимуться на умовах спів-фінансування. Так, Проект надаватиме 50 %, місцеві бюджети - 45%, громади - 5%. Максимальна сума гранту на енергоощадні проекти буде збільшена до $20000 і може становити до 70% вартості Проекту; 25% - внесок місцевого бюджету, а 5% - внесок громади. Загалом, на енергоощадні технології, інноваційні та альтернативні джерела енергії буде витрачено близько 30% загального бюджету Проекту.

10 жовтня 2011 року координатор Закарпатського обласного підрозділу впровадження проекту Павлович Л. М. разом із першим заступником голови Хустської райдержадміністрації відвідала переможців проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІ» у Хустському районі, а саме: Вишківську селищну, Золотарівську, Нижньоселищенську, Стеблівську сільські ради.

Любов Михайлівна на зустрічах з активом громади наголошувала, що головне в проекті не фінансова підтримка в реалізації проектів, а той досвід і знання, які необхідні людям для того, щоб змінити своє життя на краще. Побажала  громадам району активно включитись в підготовчий процес по самоорганізації, обговорити проблеми, які є в громаді, визначити власні можливості по їх реалізації.

читати повністю

Новини

27.09.2018 [11:05]

УВАГА ВСІМ!!!

 

30.08.2018 [09:33]

Участь у Всеукраїнській грі "Теренова гра" "Січ - сила і честь"

 

30.08.2018 [08:21]

Проведення Всеукраїнської вишколи "Джура-Прикордонник"

 

21.08.2018 [15:13]

В приміщенні відділу архіву Хустської РДА відбулася виставка фотоматеріалів, присвячена 27-їй річниці Дня Незалежності України.

 

24.07.2018 [16:56]

Оголошення!

 

Псилання

Офiцiйне представництво Президента України Веб-портал органiв виконавчої влади України Верховна Рада України Закарпатська Обласна Рада Обласна гаряча лінія Teplo.gov.ua Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Національна дитяча гаряча лінія Державний реєстр виборців Міністерство доходів і зборів України

Створено студією Вебрики


Хустська районна державна адміністрація.
2004-2011