Хустський район
[Послуги] [Карта] [Зв’язок]    | Ви знаходитеся тут:   Головна    На допомогу армі..
СТРОКОВА СЛУЖБА – МІФИ ТА РЕАЛЬНІСТЬ

Весняна пора – привід вкотре поговорити про строкову службу у Збройних Силах України. Чому на п’ятий рік війни наше суспільство й досі перебуває у полоні інформаційних шаблонів совкового зразка, а іноді відверто ретранслює меседжі ворожої пропаганди – окрема тема для обговорення. Єдине, що ми можемо зробити зараз – продовжити розвінчувати подібні закиди у бік українського війська та інформувати про реалії строкової служби в сучасній українській армії.

Цікавий факт: декілька років тому, ще до початку відкритої путінської агресії армія Франції відмовилась від залучення юнаків на строкову службу. Мовляв, дорого і не настільки ефективно, в умовах професійних армій країн-членів Альянсу. Однак… нинішній очільник Республіки Франція Емануель Макрон повернув «конскріпторів» назад (conscription military service. англ. – строкова військова служба). Основне пояснення такої реверсії на державному рівні – нагальна потреба у підготовці мобілізаційного ресурсу в умовах епохи гібридної агресії.  Звідси висновок – одна з потужніших країн Європи, з розвиненою демократією, неухильним дотриманням прав і свобод своїх громадян, член НАТО розуміє безальтернативність підготовки кадрового резерву для власних збройних сил методом призову громадян на строкову службу. А Україна, як країна в якій триває війна, і яка не є членом будь-якого військового альянсу і не може розраховувати на бойову підтримку країн-партнерів у разі загострення ситуації, досі умовляє своїх громадян з’явитись у військкомати для виконання військового обов’язку. Відсутність ініціативи від власних громадян і їх не бажання готуватись до захисту своєї Батьківщини – не припустиме явище.

Зокрема, про останні зміни в законодавстві та забезпеченні призваних на службу бійців мають знати всі. Так на забезпечення української армії у бюджеті держави на 2018 рік передбачено 86 млрд грн.: це на 25% більше, ніж у 2017 році. Сьогодні строковики перебувають на повному державному утриманні, розміщуються в казармах (на кораблях), забезпечуються новою якісною військовою формою одягу та спорядженням, щоденним триразовим гарячим харчуванням. Вже зараз у військових частинах відбувається зміна порядку харчування військовослужбовців і перехід на стандарти НАТО, яка має закінчитися у 2019 році. Суттєво змінюється меню харчування, і замість 45 найменувань продуктів, якими десятиліттями годували військових, тепер у меню майже 400! Відтепер на вибір військовослужбовців представлено різноманітний асортимент страв, замість перловки - тушковане м'ясо та запечена риба, замість квашеної капусти - олів'є та грецький салат, а ще овочі, фрукти, кисломолочні продукти з нового, значно розширеного Каталогу продуктів. В їдальні військовослужбовець зможе обирати на власний смак щось із двох-трьох запропонованих перших і других страв, асортименту салатів, фруктів і тістечок.

За останні чотири роки повністю змінилося і речове забезпечення військовослужбовців. Нині в армії «ренесанс» речового забезпечення, запроваджено нові норми забезпечення і строки носіння військового обмундирування. Створено «бойовий єдиний комплект» до якого входять десятки найменувань предметів одягу та спорядження, розробляються нові елементи та типи військового одягу. Сучасного строковика вже не здивуєш різними типами берців (зимовими, літніми, демісезонними), якісною тканиною для польової форми одягу чи такими, ще донедавна, екзотичними речами, як то: термобізизна, теккінгові шкарпетки, бойові сорочки, польові панами, вітро-вологозахистні та флісові куртки, рюкзаки, розвантажувальні системи з кріпленнями «молле» та багато іншого!

Про зарплату солдатів – питання двояке. З одного боку строковик – на повному державному пансіоні. З іншого – він є живою людиною. Молодою людиною з відповідними потребами, тому платня в 154 – 245 грн. на додаткові особисті потреби явно мала, і хотілося б що б з часом вона була більшою. Проте строковику гарантовані і інші виплати

Військовослужбовці, які призиваються на строкову військову службу, отримують одноразову грошову допомогу в розмірі двох прожиткових мінімумів (наразі це 3500 грн). При звільненні в запас їм також виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-ми посадових окладів (від 1 232 – до 1 960 грн. залежно від в/звання і посади). Для в/службовців з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування 12 окладів (від 1 848 – до 2 940 грн.) Після звільнення і повернення додому, Управління соціального захисту також виплачує одноразову грошову допомогу розмірі середньої заробітної плати, або у розмірі прожиткового мінімуму (для осіб, які до призову не працювали). Також за строковиками, які офіційно працювали,  зберігаються робоче місце та середній заробіток, тобто під час служби їхній роботодавець і далі буде виплачувати зарплатню. Окрім того, строкова військова служба зараховується до стажу роботи, що гарантує пенсійні накопичення. Під час служби надається 10-ти денна відпустка.

Ще один важливий нюанс: строковики перших три місяці служби проводять у навчальних центрах Збройних Сил України де проходять повний курс підготовки піхотинця. З іншого боку - якщо хочеш красуватись з автоматом в повний зріст - ніхто не перешкоджає укласти контракт і відправитись бити ворога на фронт. Адже строковик в жодному разі не попадає в зону військового конфлікту. Його задача, здобувши базову підготовку, підтримувати форму, дбати про ППД частини, підтримувати порядок на полігонах і бути надійною опорою професійним воїнам, які захищають Україну на Сході. І, звичайно, обдумувати пропозицію про продовження військової кар’єри.

 

 

Грошове забезпечення військовослужбовців у 2018 році

З метою підвищення рівня грошового забезпечення військовослужбовців Міністром оборони України було прийнято рішення про збільшення з 1 лютого 2018 року розміру щомісячного преміювання, що збільшило виплачене грошове забезпечення у березні 2018 року (у березні тривала виплата грошового забезпечення за лютий) приблизно на 5 % всім категоріям військовослужбовців.

З 1 березня 2018 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, якою передбачено значне збільшення (до 60 %) частки основних видів грошового забезпечення (це оклад за військовим званням, посадовий оклад та надбавка за вислугу років).

До 01.03.2018 ця частка становила лише 10-15% від розміру місячного грошового забезпечення.

Зазначеною постановою передбачається встановлення тарифного розряду за кожною посадою, якій буде зазначено у штатах військових частин. Таких тарифних розрядів буде 60. Посадовий оклад буде обчислюватись виходячи з тарифного розряду за посадою та  розміром прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Розмір окладу за військовим званням також буде залежатиме від встановленого прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Скасована щомісячна додаткова грошова винагорода в розмірі 60 %, тобто допомога для оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та допомога  у разі звільнення з військової служби буде обчислюватись з повного розміру грошового забезпечення.

Грошове забезпечення військовослужбовців буде включати:

-    посадовий оклад;

-    оклад за військовим званням;

-    надбавку за вислугу років;

-   надбавки за особливості проходження служби, за службу в Силах спеціальних операцій Збройних Сил, кваліфікацію, кваліфікаційну категорію, роботу в умовах режимних обмежень, почесні та спортивні звання;

-    доплати за науковий ступінь та за вчене звання;

-    премію;

- морську винагороду, винагороди за стрибки з парашутом, за розшук, піднімання, розмінування та знешкодження вибухових предметів, тралення і знешкодження мін, за водолазні роботи та за бойове чергування;

-  допомогу після укладення першого контракту (раніше така допомога виплачувалась тільки військовослужбовцям призваним під час мобілізації);

-  допомогу для оздоровлення;

-  матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань;

-   допомогу  у разі звільнення з військової служби.

Порядок встановлення тарифних розрядів за посадами офіцерського складу визначено наказом Міністерства оборони України від 01.03.2018 № 90 “Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України”, який зареєстрований у Мінюсті. Наказ надіслано у війська для підготовки  виплати грошового забезпечення за березень. Офіційне опублікування цього наказу очікується наприкінці березня.

Також опрацьовано проект нового Переліку штатних посад рядового, сержантського і старшинського складу та відповідних їм військових звань і тарифних розрядів, який направлено до Мінюсту для реєстрації. Зазначеним переліком підвищенні тарифні розряди за окремими посадами сержантського корпусу та бойовими посадами.

Крім того, передбачається встановлення за окремими посадами сержантського та старшинського складу тарифних розрядів на рівні посад офіцерського складу, наприклад:

Назва посади

Відповідає тарифному розряду за посадами офіцерського складу

Головний старшина ЗС України

Командир окремого батальйону

Головний старшина Оперативного командування

Старший помічник начальника штабу бригади

Головний старшина бригади

Начальник служби полку

Головний старшина батальйону

Командир окремої роти

 

Наразі триває робота щодо розробки нового Порядку виплати грошового забезпечення та обчислюється фінансовий ресурс для визначення розміру  надбавки за особливості проходження служби та премії.

Очікується підвищення з 1 березня 2018 року (виплата в квітні) рівня грошового забезпечення щонайменше на 5 відсотків.

 

 

Соціальний захист військовослужбовців, учасників бойових дій та членів їх сімей

У Хустському військовому комісаріаті керуються Законами України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей ”, “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ” та іншими нормативно-правовими актами.

До основних завдань з роботи по соціальному забезпеченню  відноситься наступне:

проводиться роз’яснення  основних вимог постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 “Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей ”

опрацьовуються та направляються до ОВК документи для забезпечення отримання певними категоріями населення путівок для санаторно-курортного лікування.

допомога у підготуванні необхідного пакету документів для надання статусу учасника бойових дій.

проводиться видача листів талонів на безплатний проїзд один раз на рік (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом з 50-процентною знижкою.

проводиться постійна робота з питань соціального захисту учасників бойових дій..                  Надаються консультації з питань соціального захисту ветеранам військової служби, пенсіонерам Міністерства оборони України та учасникам бойових дій. Проводиться робота з документами, які направляються до УСЗН міста та району з метою виплати матеріальної допомоги громадянам, які звільнені зі строкової служби.  Готуються для подання у УСЗН уточнені списки учасників бойових дій, яким має виплачуватися одноразова грошова допомога до 5 травня.

 

 

Призов до армії 2018: строкова військова служба

З першого березня стартував «весняний» призов до лав Збройних Сил України та інших військових формувань, який триватиме протягом квітня-травня 2018 року. Призову на строкову військову службу (виклику на комісії) підлягають юнаки від 18-ти до 27-ми років. Призвані військовослужбовці строкової військової служби до участі в АТО не залучаються. Про це 6 березня під час брифінгу розповіли керівники Хустського об’єднаного міського військового комісаріату. До брифінгу були залученні представники місцевих засобів масової інформації, органів державної влади, місцевого самоврядування та громадських організацій. Даний захід проведений з метою належного сприйняття суспільством факту чергового призову громадян на строкову військову службу та недопущення негативних проявів, непорозумінь щодо проведення заходів, пов’язаних з призовом громадян на строкову військову службу.

Як наголосив заступник військового комісара-начальник відділення комплектування, кожен призовник, який не має обмежень за станом здоров’я та морально діловими якостями, має можливість та повинен виконати свій конституційний обов’язок громадянина України шляхом проходження строкової служби. Призовники, яким надійшла повістка військкомату, зобов’язані прибути до військового комісаріату у вказаний строк. Якщо повістка не надійшла, юнаки призовного віку зобов’язані самі з’явитися до призовної дільниці. Оповіщення призовників про необхідність явки у військкомати для проходження медогляду триватиме через органи місцевого самоврядування, керівників установ та організацій по місцю роботи, навчальні заклади. Призовники ж, які користуються «відстрочкою», повинні щороку до першого жовтня подавати підтверджуючі документи, інакше вона втрачається.  Призваним юнакам виплачують грошову допомогу у розмірі двох прожиткових мінімумів, крім того щомісяця 154 – 245 гривень на додаткові особисті потреби. При звільненні в запас їм виплачують вихідну грошову допомогу у розмірі 8-ми посадових окладів (від 1 232 – до 1 960 гривень залежно від звання і посади. Час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи, за ними зберігаються робоче місце та середній заробіток, за умови офіційного працевлаштування. Після проходження строкової служби протягом 11 місяців, в особливий період є можливість укласти контракт на шість місяців. Рідні і близькі юнака, який проходить строкову військову службу, мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг.  

Крім призову на строкову військову службу, військові комісаріати області продовжують відбір і на військову службу за контрактом.

 

Резервісти Хустщини готуються до навчань

За планами підготовки Збройних Сил України в 2018 році буде продовжено підготовку  резервістів та залучення їх на учбові збори. Основним завданням військового резерву є підвищення та підтримання військової навченості громадян з метою виконання завдань по захисту держави на професійному рівні.Довідково: військовослужбовці при звільненні в запас зараховуються до військового оперативного резерву. Відбувається це в обов’язковому порядку на підставі вимог статті 17 Конституції України, статті 26² Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”. Зараховані до оперативного резерву військовослужбовці приписуються  до військових частин, в яких вони проходили службу або інших військових частин за військово-обліковою спеціальністю та можуть залучатись на збори з резервістами в цих військових частинах.У першому кварталі 2018 року триватиме підготовка резервістів першої черги. Зокрема, з 24 січня і до кінця травня на базі визначених військових частин Збройних Сил України відбудуться навчальні збори резервістів першої черги. Впродовж 30 днів для резервістів організують навчання для збереження та вдосконалення знань, навичок та умінь, необхідних для виконання обов’язків військової служби під час особливого періоду. Підготовка резервістів здійснюється з урахуванням отриманого бойового досвіду в ході проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

Зараз Хустським ОМВК здійснюються заходи щодо оповіщення, виклику, проходження медичного огляду усіх резервістів оперативного резерву першої черги.Варто наголосити, що до проведення зборів призвуть не тільки резервістів, які зараховані до оперативного резерву тих військових частин, що залучаються на збори, та у складі яких вони проходили службу на сході України, а й резервістів інших частин. Також за необхідності буде призвано частину інших військовозобов’язаних, для відновлення практичних навичок за їхніми військово-обліковими спеціальностями. Офіцери запасу матимуть змогу пройти підвищення кваліфікації у вищих військових навчальних закладах.

Мета зборів комплексна, починаючи від вдосконалення індивідуальних навичок резервістів з урахуванням сучасної специфіки виконання армійськими підрозділами завдань, до бойового злагодження в складі свого підрозділу та військової частини.Під час навчальних зборів резервісти набудуть бойових спроможностей, зможуть передати свій бойовий досвід військовослужбовцям, які нещодавно закінчили навчальні центри і прийшли до війська, а ті, хто раніше звільнився із лав Збройних Сил України поглиблять свої військові навички.Варто зазначити, що за призваними на збори військовозобов’язаними на весь період зборів та резервістами на весь час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності. Також кожному резервісту гарантоване державне страхування і безкоштовне медичне забезпечення.На час проведення навчань резервістів забезпечать повним комплектом речового майна та екіпірування, повноцінним триразовим гарячим харчуванням. По закінченню навчань резервісти отримають грошове забезпечення згідно чинного законодавства.
Під час зборів ніхто з резервістів до зони АТО направлятися не буде, по закінченні зборів вони повернуться до своїх повсякденних справ.


ТВО Військового комісара Хустського об’єднаного міського військового комісаріатустарший лейтенант   І.О.ЖУКОВ

 

5 кроків до контрактника

Крок 1: Прийти до свого районного військового комісаріату та більш детально дізнатися про військову службу у Збройних Силах України. Відвідати військову частину, яка зацікавила та дізнатися про майбутню службу та обрану спеціальність.

 

Крок 2: Подати усі необхідні документи.

 

Крок 3: Пройти медичне обстеження, професійний та психологічний відбір.

 

Крок 4: Підписати контракт, пройти курс навчання за обраною спеціальністю в військових навчальних центрах.

 

Крок 5: Прийти до обраного місця служби та пройти військову службу за отриманою спеціальністю.

 

 

Оголошення!

Ужгородський зональний відділ військової служби правопорядку проводить роботу щодо відбору кандидатів для проходження військової служби за контрактом на посадах начальника групи, сержант, помічник начальника групи, молодший сержант, старший стрілець – радіотелефоніст, старший солдат та ін.

За більш детальною інформацією звертатися за адресою: м. Хуст, вул. Дружби, 11а, або за тел. +380981256523.

 

На Закарпатті відновлюють порушені права учасників АТО

Військовий конфлікт на сході нашої держави приніс нещастя не одній українській родині, знищив інфраструктуру багатьох населених пунктів, а також породив таку вразливу категорію громадян, як учасники АТО. На законодавчому рівні держава подбала про цих громадян. Вони користуються низкою соціальних пільг і гарантій, в тому числі й що стосуються працевлаштування.

Так, за громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, особами, які призвані до лав ЗС України на строкову військову службу, проходять військову службу за контрактом, на особливий період, але не більше одного року, зберігають місце роботи (посаду), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності (стаття 119 Кодексу законів про працю України, стаття 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).

Час перебування громадян України на військовій службі (зокрема в особливий період) зараховується до їхнього страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, стажу державної служби, стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах у порядку, який визначає Кабмін.

Протягом місяця з дня взяття на військовий облік за місцем проживання військовий комісаріат у порядку, який встановлює Кабінет Міністрів України, надає їм матеріальну допомогу в розмірі середньої місячної заробітної плати за останнім місцем роботи за рахунок державного бюджету. Вони користуються за інших рівних умов переважним правом на залишення на роботі під час скорочення чисельності або штату працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці протягом двох років з дня звільнення з військової служби.

Однак окремі роботодавці допускають порушення прав вказаної категорії громадян. Зокрема, кілька таких випадків останнім часом зафіксовано й на Закарпатті. Про це свідчать звернення колишніх учасників АТО або їх представників до Управління Держпраці у Закарпатській області.

–Питання дотримання прав осіб, призваних на строкову службу, мобілізованих та осіб, які вступили до лав ЗС України на умовах контракту, перебуває на особливому контролі керівництва Управління Держпраці, – наголошує начальник Управління Богдан Дорош.

Так, під час проведення перевірки одного з підприємств краю фахівці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці з’ясували, що працівнику цієї фірми, який проходив військову службу за контрактом виплачували середньомісячний заробіток, але не в повному обсязі (без проведення індексації заробітної плати та без урахування підвищення мінімального розміру заробітної плати). У ході проведення перевірки роботодавець усунув вказане порушення – дорахував і виплатив належні кошти.

Інший «контрактник» був звільнений з роботи під час проходження служби. Проводячи профілактичне відвідування, головний державний інспектор Наталія Цапулич вказала роботодавцеві на виявлене порушення, провела відповідну роз’яснювальну роботу, і як наслідок – наказ на звільнення підприємець скасував, людину поновили на її робочому місці та виплатили належну суму – 51566 гривень.

Ще про два випадки фахівцям Управління Держпраці повідомив військовий комісар Ужгородського міського військового комісаріату. Йшлося про осіб, яких звільнили з роботи у зв’ язку з призовом їх на військову строкову службу. За останніми змінами до законодавства, такі дії містять ознаки порушення трудового законодавства. Під час профілактичного відвідування головного державного інспектора Зоряна Берника справедливість вдалося відновити – молодих осіб поновили на роботі і виплатили їм відповідно 41466 гривень та 44915 гривень.

 

Масштабні збори резервістів територіального резерву

ЩО: масштабні збори резервістів територіального резерву
ДЕ: Ужгородський район
КОЛИ: з 19 по 28 жовтня 2017 року
ХТО: чоловіки та жінки призовного віку, які не мають обмежень за станом здоров'я.

 

Якщо ти свідомий громадянин та патріот своєї держави і краю, хочеш здобути необхідні навички для захисту своєї родини:
1. до 18 жовтня прийди до Хустського ОМВК
2. запишись до підрозділу територіальної оборони
3. пройди 10-денний курс підготовки
4. передавай свій досвід друзям та знайомим

 

У програмі:
- тактична підготовка
-  тактико-спеціальна підготовка
-  інженерна підготовка
-  військово-медична підготовка
-  фізична підготовка.

 

За детальнішою інформацією можна звернутись за тел. (03142)4 -41-22, +380981256523 чи за адресою: м. Хуст, вул. Дружби, 11а

 

Міністр оборони підписав наказ щодо збільшення грошового забезпечення військовослужбовців військової служби за контрактом певних спеціальностей

Це стосується льотчиків, десантників, спецназівців, танкістів, в першу чергу механіків-водіїв, і інших напрямків, де на сьогоднішній день потрібна не лише чисельність, а й фахова підготовка і збільшення мотивації не лише моральної для якісного виконання обов'язків, покладених на військових державою.

Крім того, прийнято рішення ще збільшити рівень грошового утримання, доплати військовослужбовців, які виконують військові обов'язки в зоні АТО. Президент України доручив підняти утримання на першій лінії до 10 тис. гривень на місяць, і підвищити утримання на другій лінії до 4,5 тис. гривень.

 «Це дає можливість нам сконцентрувати на ключових напрямках наші зусилля, спрямувати ресурси і резерви.

Він наголосив, що це є виконанням зобов'язань щодо пріоритетності фінансування ЗСУ і забезпечення захисту суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України, звільнення кожного клаптика нашої землі від російської агресії.

 

Важлива інформація для тих громадян, які не поступили у вищі навчальні заклади

Національною академією Сухопутних військ ім. гетьмана П. Сагайдачного (м. Львів) продовжено терміни вступної компанії. За детальною інформацією звертатись до Хустського військового комісаріату та за телефоном: +380(98)1256523.

Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до наказу Міністерства освіти і науки № 637 від 24.04.2017 року "Про затвердження Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році" у Правила прийому до Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у 2017 році внесені зміни.

Відповідно пункту 6.1. розділу VI Правил прийому до Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у 2017 році зі змінами, для осіб, зареєстрованих у сільських населених пунктах, які здобули повну загальну середню освіту у навчальних закладах, що знаходяться на території населених пунктів сільської місцевості, у рік вступу, конкурсний бал множиться на коефіцієнт 1,02.

Документом, який підтверджує право вступника на користування сільським коефіцієнтом є Довідка про реєстрацію місця проживання особи, відповідно до 13 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 року № 207.

З повагою,

 

Військовий комісар

Хустського об’єднаного

міського військового комісаріату

підполковник           О. В. Адамов.

 

 

Високомобі?льні деса?нтні війська? Збро?йних сил Украї?ни

Хустський об’єднаний міський військовий комісаріат проводить відбір на військову службу за контрактом до високомобільних десантних військ ЗСУ.

Високомобі?льні деса?нтні війська? Збро?йних сил Украї?ни (ВДВ ЗСУ) — це окремий рід військ, який призначений для вертикального охоплення противника та дій в його тилу, до складу якого входять повітряно-десантні та аеромобільні частини Збройних сил України.

Вони призначені для виконання бойових завдань (ведення бойових дій), які неможливо виконати (вести) іншими силами та засобами збройної боротьби у тактичному та оперативному тилу ворога. Війська цілеспрямовано готуються для активних бойових дій в тилу противника — дій у ході ведення оборонних (контрнаступальних), спеціальних (антитерористичних) та миротворчих операцій. З'єднання, частини і підрозділи високомобільних десантних військ — діють як повітряний десант та ведуть десантно-штурмові (аеромобільні) дії.

Високомобільні десантні війська перебувають у постійній бойовій готовності і є наймобільнішим родом військ, який спроможний виконувати будь-яке завдання в різних умовах.

З 1 січня 2017 року військовослужбовці Збройних сил отримують грошове забезпечення по-новому. Мінімальна зарплата людини, яка підписала контракт, становить від 7 тисяч грн.

За більш детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Хуст, вул.. Дружби,11а.

 


Новини

27.09.2018 [11:05]

УВАГА ВСІМ!!!

 

30.08.2018 [09:33]

Участь у Всеукраїнській грі "Теренова гра" "Січ - сила і честь"

 

30.08.2018 [08:21]

Проведення Всеукраїнської вишколи "Джура-Прикордонник"

 

21.08.2018 [15:13]

В приміщенні відділу архіву Хустської РДА відбулася виставка фотоматеріалів, присвячена 27-їй річниці Дня Незалежності України.

 

24.07.2018 [16:56]

Оголошення!

 

Псилання

Офiцiйне представництво Президента України Веб-портал органiв виконавчої влади України Верховна Рада України Закарпатська Обласна Рада Обласна гаряча лінія Teplo.gov.ua Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Національна дитяча гаряча лінія Державний реєстр виборців Міністерство доходів і зборів України

Створено студією Вебрики


Хустська районна державна адміністрація.
2004-2011